17:45 26. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Välisuudised
lühendatud link
Tuumaelektrijaam (34)
1601

Leedu tahab Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri (IAEA) täiemahulist erimissiooni, et hinnata ehitusplatsi ja viia Astravetsis läbi taluvuskatse.

TALLINN, 23. august — Sputnik. Leedu seimi esinaine Loreta Graužinienė hoiatas Balti- ja Põhjamaade parlamendijuhtide istungil Vilniuse lähedale Valgevenesse ehitatava Astravetsi tuumajaama ohtude eest.

"Leedu tegutseb agaralt lootuses, et rahvusvaheliste jõupingutustega on võimalik muuta hoolimatut suhtumist inimeste ja keskkonna turvalisusesse selle tuumaenergeetika projekti arendamisel," ütles Graužinienė esmaspäeval, teatas BNS.

Graužinienė sõnutsi tuleb koostöös rahvusvaheliste tuumajulgeolekuametkondade ning Euroopa Liidu ja Euroopa Komisjoni partneritega nõuda, et tuumaklubisse pürgiv Valgevene käituks vastutustundlikult ning järgiks selles klubis kehtivaid reegleid ja nõudeid ning avatuse ja heanaaberlikkuse põhimõtteid.

Leedu tahab Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri (IAEA) täiemahulist erimissiooni, et hinnata ehitusplatsi ja viia Astravetsis läbi taluvuskatse, ning toetab Espoo konventsiooni komitee ettepanekut luua spetsiaalne rahvusvaheline asjatundjate komisjon, mis annaks üksikasjaliku hinnangu Astravetsi tuumajaama projektile, lisati avalduses.

Astravetsi tuumajaam jääb Vilniusest 50 kilomeetri kaugusele. Leedu väidab järjepidevalt, et tuumajaama ehitusel ei tagata rahvusvahelisi ohutusnõudeid ning nõuab selle taluvustesti.

 

Teema:
Tuumaelektrijaam (34)

Peamised teemad