21:43 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Türgi politsei.

Türgi autopommiplahvatuses hukkusid korrakaitsjad

© AP Photo / Emrah Gurel
Välisuudised
lühendatud link
4 0 0

Türgi autopommiplahvatuses hukkus kaheksa korrakaitsjat.

TALLINN, 26. august — Sputnik. Türgi kaguosas Cizre politseimaja juures kärgatanud autopommi plahvatuses hukkus kaheksa korrakaitsjat ja veel 45 inimest sai vigastada, riigimeedia andmeil korraldasid rünnaku Kurdistani Töölispartei (PKK) mässulised, teatas BNS.

Plahvatus tekitas Cizre märulipolitsei hoonele suuri purustusi, telepildist võis näha taevasse tõusmas musta suitsusammast. Kaks vigastatut on kriitilises seisundis, teatas uudisteagentuur Anadolu.

Tervishoiuministeeriumi andmeil on sündmuspaigale saadetud 12 kiirabibrigaadi ja kaks helikopterit.

Telepildilt võis näha, et hoone on plahvatuses täielikult kokku varisenud, sellest järel vaid üksikud seinad. Tõsiselt said kannatada ka ümberkaudsed hooned ja mõned süttisid põlema.

Anadolu andmetel plahvatas pomm politseihoone kontrollpunktist 50 meetri kaugusel.

Plahvatuse korraldamises süüdistatakse PKK-d ning julgeolekujõud on sulgenud provintsipealinnast Şırnakist Cizresse viiva maantee.

 

Tagid:
pommiplahvatus, Türgi

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  25
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8