02:40 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Pentagon.

Vene relvajõudude lahinguvalmiduse kontroll teeb USA murelikuks

© AP Photo / Charles Dharapak
Välisuudised
lühendatud link
2010

USA loodab, et Venemaa täidab oma relvastuskontrolli ja usaldusmeetmete lepingutest tulenevaid lubadusi ja kohustusi.

TALLINN, 26. august — Sputnik. Vene relvajõudude lahinguvalmiduse kontroll teeb USA murelikuks ja see arvestab, et Venemaa täidab relvastuskontrolli ja läbipaistvuse osas oma naabritele antud lubadusi, öeldi Pentagonist.

"Me nägime teateid, et Vene sõjaväelased alustasid äkkõppusi. Arvestame, et Venemaa täidab oma relvastuskontrolli ja usaldusmeetmete lepingutest tulenevaid lubadusi ja kohustusi, et anda naabritele kohased tagatised ja läbipaistvuse selles, mis puudutab selle tegevuse haaret ja iseloomu," ütles Interfaxile neljapäeval USA kaitseametkonna esindaja Michelle Baldanza.

Baldanza sõnutsi "ootamatu lahinguvalmiduse kontroll leiab Venemaal sageli aset enne suurõppusi ja seoses kavas oleva õppuse Kavkaz-2016 me jälgime toimuvat tähelepanelikult."

"Arvestades Venemaa seotust Donbassi tüliga, me oleme endiselt sügavalt mures vägivalla süvenemise pärast Ida-Ukrainas ja Vene jõudude läheduse pärast Ukrainale," ütles Pentagoni esindaja.

Baldanza märkis lisaks, et "me teame samuti, Venemaa kasutas õppusi relvastuse Ukrainasse toimetamise varjamiseks."

"Me oleme mitu korda kutsunud Venemaad üles astuma samme pinge leevendamiseks selles piirkonnas, sealhulgas täieliku ja konstruktiivse osalemisega Minski lepete täitmise läbirääkimistel," võttis ta oma jutu kokku.

 

Tagid:
Pentagon, USA

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87