21:17 22. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1354
  • RUB75.4433
Riia.

Rinkēvičs: USA saatkond lubas muuta oma venekeelset suhtlust

© Sputnik /
Välisuudised
lühendatud link
1020

USA saatkond alustas eelmisel nädalal võrgustikes suhtlemist Läti elanikega ka vene keeles.

TALLINN, 26. augus — Sputnik. Riia saatkond lubas muuta oma venekeelset suhtlust suhtlusvõrgustikes, ütles usutluses ajalehele Latvijas Avīze välisminister Edgars Rinkēvičs (erakond Ühtsus).

Minister rääkis isiklikult saatkonna ametnikega, rõhutades oma pooldavat suhtumist saatkonna püüdlustesse suhelda võimalikult palju nii läti kui vene keeles. Tema arvates oleks sündmatu saatkonda selles süüdistada, kui "teeme seda ise Läti raadio 4. kanalil ja avalik-õiguslikus televisioonis, kus on venekeelseid saateid," lisaks meenutas minister, et USA saatkonna veebilehel on venekeelne teave saadaval juba aastaid, teatas BNS.

Samas häirib ministrit viis, kuidas kulgeb venekeelne suhtlus sotsiaalvõrgustikes. "Hetkel, kui ühel veebilehel ilmub teave korraga nii läti kui vene keeles, tundub see juba kommunikatsioonina kahe riigikeelega riigis. Nii viiakse mitteametlikult ellu kakskeelsus, mille vastu me hääletasime 2012. aasta rahvahääletusel," rõhutas minister, lisades, et palus saatkonnal asja see külg läbi mõelda.

Saatkond kinnitas ministrile, et venekeelset suhtlust muudetakse.

USA saatkond alustas eelmisel nädalal võrgustikes suhtlemist Läti elanikega ka vene keeles.

Saatkonna pressiatašee Leslie Goodman ütles, et USA saatkonnad maailmas edastavad korrapäraselt teavet asukohariigi enim levinud keeltes.

"On tähtis, et hea teave Ühendriikide kohta jõuaks Lätis kõige laiema auditooriumini," lisas ta.

USA saatkond levitab suhtlusvõrgustikes teavet USA ja selle Riia saatkonna töö kohta, samuti riigi elanikele pakutavatest teenustest ja võimalustest, nt tudengistipendiumitest.

Tuletame meelde, et lätlaste riigikeele keskus trahvis hiljuti Riia linnapead Nils Ušakovsi omavalitsusasutuse sotsiaalvõrgustiku lehel vene kui võõrkeele kasutamise pärast.

 

 

Tagid:
vene keel, saatkond, Riia

Peamised teemad