21:41 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Türgi ja EL-i lipud.

Türgi nõudis EL-ilt viisavabaduse kehtestamist

© AP Photo / OSMAN ORSAL
Välisuudised
lühendatud link
7 0 0

Türgi nõuab EL-i viisarežiimi leevendamist Türgi kodanikele ning ähvardab mitte võtta tagasi riigi kaudu Euroopasse suundunud põgenikke.

TALLINN, 26. august — Sputnik. Euroopat ähvardab "suur regionaalne" põgenikeprobleem, kui rändelepe Türgiga läbi kukub, sõnas Türgi peaminister Binali Yıldırım reedel, nõudes Euroopa Liidult viisarežiimi leevendamist Türgi kodanikele.

Türgi nõuab EL-i viisarežiimi leevendamist Türgi kodanikele ning ähvardab mitte võtta tagasi riigi kaudu Euroopasse suundunud põgenikke, mis on märtsis sõlmitud rändeleppe keskne küsimus. Samuti nõuab Ankara leppes sätestatud rahalise toetuse üleandmist, mille eesmärk on parandada ligi kolme miljoni Süüria põgeniku olukorda riigis.

Yıldırım ütles Istanbulis ühisel pressikonverentsil Bulgaaria peaministri Bojko Borissoviga, et tervet Euroopat ähvardab "suur regionaalne probleem", kui EL oma lubadusi ei täida.

EL lubas leppes teiste hüvede seas viisavaba režiimi Türgiga, kui see aitab piirata Euroopasse suunduvate migrantide arvu ning võtta tagasi tuhandeid Kreekasse suundunud põgenikke. Türgil tuleb viisavabaduseks täita veel viis tingimust, sealjuures muuta terrorismi definitsiooni, nii et see ei hõlmaks ajakirjanikke ega akadeemikuid.

 

Tagid:
viisavabadus, EL, Türgi

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  25
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8