21:23 22. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1354
  • RUB75.4433
Türgi ja EL-i lipud.

Türgi nõudis EL-ilt viisavabaduse kehtestamist

© AP Photo / OSMAN ORSAL
Välisuudised
lühendatud link
7 0 0

Türgi nõuab EL-i viisarežiimi leevendamist Türgi kodanikele ning ähvardab mitte võtta tagasi riigi kaudu Euroopasse suundunud põgenikke.

TALLINN, 26. august — Sputnik. Euroopat ähvardab "suur regionaalne" põgenikeprobleem, kui rändelepe Türgiga läbi kukub, sõnas Türgi peaminister Binali Yıldırım reedel, nõudes Euroopa Liidult viisarežiimi leevendamist Türgi kodanikele.

Türgi nõuab EL-i viisarežiimi leevendamist Türgi kodanikele ning ähvardab mitte võtta tagasi riigi kaudu Euroopasse suundunud põgenikke, mis on märtsis sõlmitud rändeleppe keskne küsimus. Samuti nõuab Ankara leppes sätestatud rahalise toetuse üleandmist, mille eesmärk on parandada ligi kolme miljoni Süüria põgeniku olukorda riigis.

Yıldırım ütles Istanbulis ühisel pressikonverentsil Bulgaaria peaministri Bojko Borissoviga, et tervet Euroopat ähvardab "suur regionaalne probleem", kui EL oma lubadusi ei täida.

EL lubas leppes teiste hüvede seas viisavaba režiimi Türgiga, kui see aitab piirata Euroopasse suunduvate migrantide arvu ning võtta tagasi tuhandeid Kreekasse suundunud põgenikke. Türgil tuleb viisavabaduseks täita veel viis tingimust, sealjuures muuta terrorismi definitsiooni, nii et see ei hõlmaks ajakirjanikke ega akadeemikuid.

 

Tagid:
viisavabadus, EL, Türgi

Peamised teemad