12:43 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
36 0 0

Strateegiline staabiõppus on 2016. aastaks kavandatud staabi- ja eriõppuste, sõjaväe juhtmise organite ja ootamatute lahinguvalmiduse kontrollide viimane järk.

TALLINN, 5. september — Sputnik. Vene Lõuna sõjaväeringkonnas algas esmaspäeval strateegiline staabiõppus Kavkaz-2016, milles osaleb umbes 12 500 sõjaväelast, lennuvägi, sõjatehnika ja laevad, teatas Vene kaitseministeerium.

"Õppuse käigus kontrollitakse väeliikidevahelist juhtimist, samuti praktiseerivad komandörid ja staabid sõjategevuse planeerimist, ettevalmistamist ja lahingupidamist," edastati Vene kaitseministeeriumi pressiosakonnast.

Kavkaz peetakse Lõuna sõjaväeringkonna polügoonidel ning Musta ja Kaspia mere akvatooriumis 5. —10. septembrini. Õppuse käigus on kavas "mitmete mobilisatsioonivalmidus- ja territoriaalkaitsemeetmete harjutamine, samuti õhujõudude, Musta mere laevastiku ja Kaspia flotilli laialdane kasutamine," öeldi vene ministeeriumist ja lisati, et strateegiline staabiõppus on 2016. aastaks kavandatud staabi- ja eriõppuste, sõjaväe juhtmise organite ja ootamatute lahinguvalmiduse kontrollide viimane järk.

"Strateegilise staabiõppuse Kavkaz-2016 eripäraks on iga taseme juhtimispunktide töö korraldamine, kasutades uusimat automaattehnikat, taktikalise tegevuse läbimängimine tingliku vaenlase tegevuse matkimisega, uute relva- ja sõjatehnikaliikide katsetamine," märgiti ametkonnast.

29. augustil ütles Venemaa asekaitseminister Anatoli Antonov, et Moskvas akrediteeritud välismaised sõjaväeatašeed said kutse külastada 9. septembril õppuste aktiivset järku.

 

Tagid:
staabiõppused, kaitseministeerium, Anatoli Antonov, Must meri, Kaspia meri, Moskva, Venemaa

Peamised teemad