18:52 22. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Välisuudised
lühendatud link
12071

Krimmi poolsaarel puhkust veetnud eesti perekonnal aitasid koju pääseda vene piirivalvurid, kes kindlustasid neile tagasitee Ukrainast mööda minnes.

TALLINN, 6. september — Sputnik. Ukraina piirivalvurid keeldusid lubamast Krimmist koduteele asunud eestist perekonda oma territooriumile, teatab Venemaa FSB Krimmi Vabariigi piirivalveameti pressiteenistus.

Vahejuhtum leidis aset augusti lõpul Krimmi põhjapiirkonna piiripunktis. Vene piirivalvurid hoiatasid Eestist pärit neljaliikmelist perekonda, et nende Ukraina kolleegid ei pruugi puhkajaid oma riigi territooriumile lubada, kuna selliseid juhtumeid on juba korduvalt esinenud, teatab Vene Föderatsiooni piirivalveamet.

„Välismaalased olid oma otsuses kindlad, põhjendades seda sellega, et Euroopa Liidu kodanikena ei pea neil olema mitte mingisuguseid erilube ega eraldi viisat Ukrainasse sisenemiseks, ja asusid teele. Kuid piirivalveameti töötajatel oli õigus — Balti riigi kodanikke Ukrainasse ei lubatud," öeldakse teadaandes.

Kuna Eesti perekonnal ei olnud viisat seaduslikuks viibimiseks Venemaa territooriumil (ühekordset viisat EL-i kodanikena oli neil juba kasutatud), võtsid vene piirivalvurid ühendust Venemaa välisministeeriumi esindusega Simferoopolis, et vormistada nõutavad dokumendid. Uue viisa vormistamise ajaks, mis võttis neli tundi, andsid piirivalvurid perekonna kasutusse mugava ooteruumi, märgitakse raportis. Eesti kodanikud, saades endile läbisõiduviisad kehtivusega viis päeva, sõitsid õnnelikult koju, öeldakse aruandes.

 

 

Tagid:
piiripunkt, eestlased, Simferopol, Venemaa, Krimm, Ukraina, Eesti

Peamised teemad