22:36 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Välisuudised
lühendatud link
18 0 0

Eelseisvad Vene riigiduuma valimised on oluliselt läbipaistvamad kui eelmistel aastatel ning kõiki, kes üritavad tulemusi võltsida, karistatakse, lubas esmaspäeval Venemaa keskvalimiskomisjoni juht Ella Pamfilova.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Eelseisvad Vene riigiduuma valimised on oluliselt läbipaistvamad kui eelmistel aastatel ning kõiki, kes üritavad tulemusi võltsida, karistatakse, lubas esmaspäeval Venemaa keskvalimiskomisjoni juht Ella Pamfilova.

"Ma ei ütle, et valimised tulevad steriilsed, absoluutselt läbipaistvad ja imelised. See oleks minust vastutustundetu. Kuid on hulk asju, milles olen kindel. Need valimised tulevad hoopis läbipaistvamad kui varasemad. Need tulevad maksimaalselt läbipaistvad, seda võin garanteerida," ütles Pamfilova esmaspäeval usutluses telekanalile NTV, teatas BNS.

"Usun, et enamik minu kolleege oblastites kannab hoolt, et me ei peaks nende valimiste pärast häbenema. Ka seda võin garanteerida," lisas valimiskomisjoni juht.

"Rikkumisi on alati olnud ja nii see ka jääb. Küsimus on nende arvus ja selles, kas need mõjutavad valimiste tulemust. Ükskõik kui palju neid ka ei tule, olen kindel, et seda on palju vähem kui varasematel aastatel ja ükski ei jää märkamata. Võin garanteerida, et karistusest ei ole võimalik hoiduda."

 

Tagid:
valimised, keskvalimiskomisjon, Riigiduuma, Ella Pamfilova, Venemaa

Peamised teemad