02:44 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Välisuudised
lühendatud link
3310

Venemaa föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) pidas Moskvas kinni Ukraina sõjaväeluure kaadritöötaja polkovnik Roman Suštšenko, kes väidetavalt kogus teavet Venemaa relvajõudude tegevusest.

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. "FSB pidas Moskvas luuramisel kinni Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsuse kaadritöötaja polkovnik Roman Suštšenko," teatas esmaspäeval FSB.

Ametkond märkis, et Ukraina kodanik "kogus eesmärgistatult relvajõudude ja rahvuskaardi tegevusest riigisaladusena klassifitseeritud andmeid, mille lekkimine välismaale võib kahjustada riigi kaitsevõimet". FSB algatas kriminaalasja, edastas BNS. 

Ametlikult töötab Šuštšenko 2002. aastast reporterina Ukraina uudisteagentuuris Ukrinform.

Venemaal luuramissüüdistusega kinni peetud Ukraina kodanik Roman Suštšenko ei tegutsenud Venemaal ajakirjanikuna, öeldi esmaspäeval Venemaa välisministeeriumi teabe- ja meediaosakonnast.

"Suštšenko viibis Venemaal ilma välisministeeriumi akrediteeringuta, mis antakse kõikidele Venemaal töötavatele välismaistele korrespondentidele," öeldi ajakirjanikele välisministeeriumist, märkides, et Suštšenko ei ole sellise akrediteeringu saamist taotlenud.

Välisministeerium rõhutas, et "kui ta kavatseb tegutseda Venemaal ajakirjanikuna, on ta kohustatud seda tegema,". "Suštšenko ei tegutsenud Venemaal ajakirjanikuna," lisati ministeeriumist.

 

Tagid:
FSB, spioon, Moskva, Ukraina

Peamised teemad