07:52 22. Oktoober 2017
Tallinn0°C
Kuula otse
Prantsuse konservatiivid valisid presidendikandidaadiks Filloni

Prantsuse konservatiivid valisid Filloni

© Sputnik / Ирина Калашникова
Välisuudised
lühendatud link
2550

Prantsuse konservatiivide presidendikandidaadiks valitud Francois Fillon ütles pühapäeval, et valimistulemus näitas kutset tegudele ja lubas ühendada kõik parempoolsed jõud.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Prantsuse konservatiivid valisid pühapäeval järgmise aasta presidendivalimiste kandidaadiks Francois Filloni, selgus esialgsetest valimistulemustest.

Kui kokku oli loetud viiendik häältest, siis oli Fillon kogunud umbes 70 protsendilise toetuse. Filloni vastaskandidaat Alain Juppé tunnistas juba valimiskaotust ja soovis rivaalile õnne, teatas BNS.

"Prantsusmaa soovib tõde ja Prantsusmaa soovib tegusid," ütles Fillon juubeldavatele toetajatele.

"Ma luban kaasata kõik, kes tahavad oma riiki teenida," lisas Fillon.

"Meil on vaja meest, kellel on piisavalt autoriteeti. Kui selles riigis tahetakse muutusi läbi viia, siis on vaja rusikaga lauale lüüa. Me ei saa järele anda tänavakäratsejatele," põhjendas Fillonile hääle andnud personaliülem Christophe Mordelet.

Nädal tagasi peetud esimeses voorus edastas 62-aastane Fillon samuti kindlalt Juppéd (71) ja ekspresident Nicolas Sarkozy'd, kes pudenes konkurentsist.

Vabariiklaste presidendikandidaati peetakse valitsevate sotsialistide ebapopulaarsuse tõttu kindlaks teise vooru pääsejaks aprillis ja mais peetavatel presidendivalimistel. Seal tuleb tal ilmselt kokku minna paremäärmusliku Rahvusrinde (FN) kandidaadi Marine Le Peniga.

Ametisolev sotsialistist president François Hollande on lubanud teatada kandideerimisotsusest lähinädalail. President on öelnud, et taotleb teist ametiaega vaid juhul, kui tal õnnestub tunduvalt vähendada tööpuudust.

Fillon oli peaminister 2007.- 2012. aastal Sarkozy valitsuses, Juppé aastatel 1995-97, kui presidendiks oli Jacques Chirac.

Tagid:
valimised, president, Marine Le Pen, Francois Fillon, Prantsusmaa

Peamised teemad