05:32 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Välisuudised
lühendatud link
3510

Kuubas maeti pühapäeval kauaaegne riigijuht Fidel Castro.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Urn Castro tuhaga maeti nädala kestnud mälestusürituse järel Santiago de Cubas Santa Ifigenia kalmistule.

25. novembril 90 aasta vanuses surnud Castro sängitati mulda tagasihoidlikul tseremoonial Kuuba 19. sajandi iseseisvuskangelase José Marti mausoleumi lähistel, ütles president Raúl Castro, edastas BNS.

Kahuripaukudega alanud matusetseremoonial osales väike arv külalisi ning rahvast talitusele ei lubatud.

XX  sajandi viimane revolutsiooniromantik
© Sputnik / Эдуард Песов

"Kõnesid ei peetud, see oli väga lihtne. Olid vaid urn tuhaga, perekond, valitsus ja ametnikud," ütles Prantsuse keskkonnaminister Ségolène Royal tunni kestnud tseremoonia järel.

AFP fotograafi tehtud fotol on näha umbes 30 külalist.

Fidel Castro matmisega lõpeb Kuubas üheksa päeva kestnud leinaperiood.

Laupäeva õhtul peeti Santiago de Cuba Revolutsiooni väljakul suurmeeleavaldus, kus Raúl Castro lubas jätkata sotsialistike ideaalide kaitsmist.

"Ma luban kaitsta isamaad ja sotsialismi," kinnitas Castro kümnetele tuhandetele inimestele. "Ta näitas, et jah me suudame ja me ületame kõik takistused, ohud ja turbulentsid kindlas otsustavuses ehitada Kuubas sotsialismi."

President meenutas rahvale oma venna soovi, et tema mälestuseks ei püstitataks monumente ega nimetataks ümber linnatänavaid või hooneid. Raúl Castro sõnul võtab valitsus koguni vastu vastavasisulise seaduse, sest Fidel soovis igati isikukultuse vältimist.

1950. aastatel Kuuba revolutsiooni juhtinud Fidel Castro tuli võimule 1959. aastal ja valitses riiki peaministrina 1976. aastani. Aastatel oli ta 1976-2008 Kuuba president ja juhtis Kuuba Kommunistlikku Parteid alates 1965. aastast 2011. aastani.

2006. aastal andis ta võimu üle vend Raúlile.

© Ruptly
Fidel Castro matused
Tagid:
matused, Fidel Castro, Kuuba

Peamised teemad