10:20 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Välisuudised
lühendatud link
2220

Islamisõdalaste pealetung Palmyrale oli USA juhitud koalitsiooni, Damaskuse ja Moskva kooskõlastamata jäetud tegevuste tagajärg, teatas Venemaa president Vladimir Putin.

Islamiriigi (IS) sõdalased alustasid pealetungi Palmyrale 10. septembril. Terroristidel õnnestus kindlustada end äärelinnaosades, kust tsiviilelanikkond oli evakueeritud, teatas RIA Novosti.

„Ma olen juba mitu korda rääkinud sellest, et olemaks võitluses terroristidega efektiivsed, tuleb ühendada oma jõupingutused," teatas Putin pressikonverentsil, mis oli pühendatud Jaapani peaministri Shinzō Abega peetud läbirääkimiste tulemustele.

Iidne Palmyra on rohkem kui kolm tuhat aastat vana
© Пресс-служба Института наследия

Venemaa lepituskeskuse andmetel paiskasid võitlejad oma jõud Palmyrasse Rakka maakonnast, kus USA ja rahvusvahelise koalitsiooni kontrolli all olevad grupeeringud peatasid aktiivse tegevuse terroristide vastu. Samuti toodi IS-i suuri väereserve ja soomustehnikat sinna Deir es-Zori piirkonnast.

Venemaa kaitseministeeriumi esindaja Igor Konašenkovi sõnul jätsid Süüria väed, olles elanikkonna evakueerinud, linna maha ja hõivasid positsioonid linna äärealadel.

Eile teatas peastaabi operatiivjuhatuse ülema asetäitja kindralleitnant Viktor Ponzihhir, et olukord Palmyra piirkonnas on õnnestunud stabiliseerida. Kaitseliin kulgeb läbi Tiyazi linnaku piirkonna ja sealse lennuvälja.

Samal teemal

Assad selgitas, miks islamisõdalased vallutasid Palmyra
Venemaa: Palmyra hõivamisel osales 5000 mässulist
Tagid:
tagajärg, tegevus, kooskõlastamata, pealetung, terrorism, IS, Vladimir Putin, Palmyra, Süüria

Peamised teemad