12:21 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Välisuudised
lühendatud link
2741

Türgi välisministeerium eitas esmaspäeval "salatehingu" sõlmimist Venemaaga Süüria tuleviku üle hoolimata kahe riigi paranenud koostööst, mis viis kokkuleppele inimeste evakueerimiseks sõjast laastatud Aleppost.

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Türgi ja Venemaa suhete hiljutine soojenemine pärast madalseisu seoses Vene lennuki allatulistamisega Türgi-Süüria piiril on põhjustanud oletusi, et Türgi nõustus Venemaa abiga Süüria valitsusvägedele Aleppo vallutamisel ning sai vastutasuks lubaduse, et Moskva ei sekku Türgi operatsioonidesse Süüria põhjaosas, vahendas BNS.

"Meie seda nii ei näe," ütles Türgi välisministeeriumi ametnik esmaspäeval. "Me ei sõlminud mingit tehingut, me ei näe siin mingit seost."

Türgi väed ja nendega liidus olevad ülestõusnud jätkavad pealetungi Süüria Al-Babi linnale, kus on kohanud pühasõdalaste ägedat vastupanu.

Teisipäeval kohtuvad Moskvas Vene, Türgi ja Iraani välisminister, kes arutavad võimalusi Süüria konflikti lahendamiseks. Välisministrite kohtumisega samaaegselt peavad Moskvas läbirääkimisi ka kolme riigi kaitseministrid.

"Moskva tegi ettepaneku, et Türgi, Venemaa ja Iraan võiksid koos lahendust leida, algul Aleppos, kuid edasi ehk ka teistes Süüria osades," ütles Türgi välisministeeriumi ametnik. "Me ei looda kohtumiselt imet, kuid see annab võimaluse toimuvast aru saada."

Venemaa levitas pühapäeval enda resolutsioonikava humanitaarkriisiga tegelemiseks Aleppos, olles varem ähvardanud panna veto Prantsusmaa kavale, mis näeb ette ÜRO vaatlejate saatmist Süüria suuruselt teise linna. Venemaa ettepanekus kutsutakse ÜRO-d astuma samme "Alepposse jäänud tsiviilelanike olukorra jälgimiseks", kuid dokumendis ei mainita vaatlejate lähetamist. 

Samal teemal

Venemaa esitas omapoolse Aleppo-resolutsioonikava
Putin nimetas Palmyras kujunenud olukorra põhjuse
Kauge ja mõttetu Palmyra
Assad selgitas, miks islamisõdalased vallutasid Palmyra
Obama pani Trumpi tanki. Süürias
Aleppo tsitadelli lähiümbrus pärast mässulistest vabastamist. Droonivideo
Süüria valitsusväed on täielikult hõivanud Aleppo vanalinna
Moskva süüdistab USA-d Aleppo kõneluste venitamises
Aleppo välihaiglas hukkus mürsutules kaks Vene meditsiinitöötajat
Süüria valitsusväed tõrjusid ülestõusnud välja Aleppo põhjaosast
Moskval ja Washingtonil on Aleppo vaherahust erinev arusaam
Lahingud Aleppo ja Mosuli pärast: võtmekimp Islamiriigi alistamiseks
Koalitsiooni lennukid pommitasid Aleppo elamuid, on inimohvreid
Aleppo piiramine: miks USA X-päeva Süürias maha magas
Kreml: Aleppo humanitaarkoridorides saab liikuda mõlemasuunaliselt
Tagid:
salatehing, läbirääkimised, tulevik, evakueerimine, koostöö, konflikt, Venemaa, Türgi, Süüria

Peamised teemad