17:05 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Välisuudised
lühendatud link
Ankaras tapeti Vene suursaadik Türgis (17)
13210

Esmaspäeval Türgi pealinnas Vene suursaadiku tapnud mees tuvastati politseinikuna, teatas Ankara linnapea. "Ründaja on politseinik," ütles Melih Gökçek Twitteris ülikonda ja lipsu kandnud tulistaja kohta.

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Ankaras tapeti esmaspäeval kunstinäitusel Vene suursaadik Türgis Andrei Karlov, teatasid Vene võimud, Türgi meedia teatel lasid politseinikud ründaja maha.

Päevaleht Yeni Şafak edastas oma veebilehel, et ründaja, kes tuvastati kui M.M.A — töötas Ankaras märulipolitseis, vahendas BNS.

"Tänase rünnaku tagajärjel Ankaras Vene suursaadikule Türgis sai Andrei Karlov vigastusi, millesse ta suri," teatas Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova telepöördumises, lisades, et Moskva peab juhtunut terrorirünnakuks.

Посол России в Турции Андрей Карлов и Владими Путин
© REUTERS / OSMAN ORSAL
Andrei Karlov ja Vladimir Putin.

Zahharova ütles varem, et suursaadik viidi haiglasse, ent taganes hiljem sellest väitest. Ta lubas, et Venemaa tõstatab suursaadiku tapmise ÜRO Julgeolekunõukogus.

Rünnak pandi toime enamikku välissaatkondi võõrustavas Ankara Çankaya linnajaos Çağdaş Sanatlar Merkezi näitusekeskuses hetkel, kui Karlov pidas kunstinäituse avamisel kõnet.

Türgi ametliku uudisteagentuuri Anadolu teatel lasid politseinikud tulistaja hiljem näitusekeskuses maha.

Päevalehe Hürriyet avaldatud fotodel on näha kaht ülikondades meest maas lamamas ja kolmandat relvaga meest.

"Kui suursaadik oli pidamas kõnet, tulistas ülikonnas pikk mees esmalt õhku ja võttis seejärel sihikule saadiku. Ta ütles midagi Aleppo ja kättemaksu kohta ning käskis tsiviilisikutel ruumist lahkuda. Kui inimesed põgenesid, tulistas ta uuesti," kirjeldas päevalehe Hürriyet korrespondent Haşim Kılıç toimunut AFP-le.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et president Vladimir Putinit on rünnakust informeeritud.

Rünnakule, milles sai vigastada veel mitu inimest, eelnesid Türgis mitu päeva kestnud protestid Venemaa tegevuse vastu Süürias, edastasid telekanalid NTV ja CNN-Türk.

President Kaljulaid mõistis esmaspäeval hukka Venemaa suursaadiku Andrei Karlovi tapmise Ankaras.

"Sellisele tulistamisele pole mingit õigustust. Minu kaastunne hukkunu pereliikmetele ja rünnakus kannatanutele," ütles president Kaljulaid.

Teisipäeval kohtuvad Moskvas aruteludeks Süüria üle Vene, Iraani ja Türgi kaitse- ja välisministrid.

Süüria sõjas vastaspooli toetavad Türgi ja Venemaa normaliseerisid juunis kaheksa kuud kestnud madalseisu järel omavahelised suhted.

Karlov (62) oli karjääridiplomaat, kes oli muuhulgas teeninud Vene suursaadikuna Pyongyangis aastatel 2001-2006 ning töötanud Vene välisministeeriumi konsulaarosakonna juhina.

Teema:
Ankaras tapeti Vene suursaadik Türgis (17)
Tagid:
avakõne, kunstinäitus, tulistamine, suursaadik, rünnak, surm, Andrei Karlov, Maria Zahharova, Ankara, Türgi

Peamised teemad