03:24 23. Märts 2018
Tallinn0°C
Kuula otse
Saksamaa politsei

Saksa politsei otsib seoses Berliini veokirünnakuga tuneeslast

© AFP 2018 / RONNY HARTMANN
Välisuudised
lühendatud link
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
2311

Saksa politsei otsib Tuneesia päritolu meest seoses 12 inimese elu nõudnud veokirünnakuga Berliinis, teatas meedia kolmapäeval.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Tuneeslast, kes sündis Tuneesia lõunaosas Tataouine'i linnas ning kes on 21- või 23-aastane, tuntakse kolme erineva nimega, kirjutasid päevalehed Allgemeine Zeitung ja Bild.

Väidetavalt keskenduvad politsei otsingud Saksamaa lääneosas asuvale Nordrhein-Westfaleni liidumaale, vahendas BNS.

Lehtede andmetel leiti rünnakuks kasutatud veoki kabiinist migratsiooniameti paberid, mis arvatavasti kuuluvad kahtlusalusele.

Tagaotsitav taotles Saksamaal varjupaika aprillis ning sai tähtajalise elamisloa, kirjutas päevaleht Süddeutsche Zeitung.

Keiser Wilhelmi mälestuskiriku kõrval asuval jõuluturul sõitis esmaspäeval rahva sekka terastalasid vedanud veok. Surma sai 12 ja viga 48 inimest. Haiglas on jätkuvalt 28 inimest, neist 14 vigastused on rasked.

Veoki kõrvalistmelt leiti kuulihaavaga surnukeha, kes osutus 37-aastaseks poolakaks eesnimega Lukasz. Ta töötas oma nõo Ariel Zurawski transpordifirmas.

Peatselt pärast rünnakut peeti kinni pakistanlasest varjupaigataotleja, keda pealtnägijate tunnistuste pinnalt peeti rünnaku toimepanijaks. Teisipäeval ta vabastati, sest prokuratuuril polnud teda rünnakuga sidunud tõendeid.

IS teatas teisipäeval oma uudisteagentuuri Amaaq vahendusel, et sündmuspaigalt põgenenud mees oli "Islamiriigi sõdur" kes "pani rünnaku toime seoses üleskutsega võtta sihtmärgile ristisõdijatest koalitsiooni riikide kodanikud".

Tõendeid väite kinnitamiseks ei esitatud ja ründaja nime ei öeldud.

Saksamaa osaleb USA-juhitud koalitsioonis, mis sõdib IS-i vastu Iraagis ja Süürias.

Teema:
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
Tagid:
jõululaat, rünnak, terrorism, Saksa politsei, Tuneesia, Berliin, Saksamaa

Peamised teemad