08:48 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Pakistanis suri mürgise alkoholi joomise tagajärjel 24 inimest

Pakistanis suri mürgise alkoholi joomise tagajärjel 24 inimest

© Sputnik / Максим Богодвид
Välisuudised
lühendatud link
1401

Pakistanis suri jõulupühade ajal isevalmistatud mürgise alkoholi joomise tagajärjel 24 inimest, peamiselt kristlast, teatas teisipäeval politsei.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Mürgistuse sai veel kümneid. Vahejuhtum leidis aset Islamabadist 338 kilomeetrit lõunas asuva Toba Teki linna kristlikus koloonias, vahendas BNS.

"Mubarakabad Basti elanikud valmistasid vägijooki jõululaupäeval ja tarvitasid seda. Mürgiseks osutunud alkohol tappis 24 inimest ja põhjustas tõsise mürgituse veel 60-le," ütles kohalik politseiametnik Muhammad Nadeem.

Tema sõnul leidis enamik surmajuhtumeid aset esmaspäeval. "Mürgise alkoholi läbi suri 22 kristlast ja kaks moslemit," lisas ta. Kuigi Pakistanis valmistatakse alkoholi ka seaduslikult, on selle müük ja tarbimine moslemitele keelatud ning rangelt reguleeritud vähemustele ja välismaalastele.

Kui jõukad pakistanlased ostavad raske raha eest salaja sisse toodud alkoholi, siis vaesed tarvitavad sageli kodus tehtud vägijooke, mis sisaldavad antifriisi ja kütuse valmistamiseks kasutatavat metanooli.

Oktoobris suri mürgise alkoholi tõttu Pandžabi provintsis 11 kristlast.

2014. aasta oktoobris suri Eid al-Adha pühade ajal 29 inimest, kes olid tarvitanud metanooli sisaldavat alkoholi.

Politsei sõnul on mürgise alkoholi levitamises süüdistatuna vahistatud seitse kahtlustatavat.

Pakistanis elab väike kristlaste kogukond, mille liikmete enamik töötab madalapalgalistel töökohtadel, mistõttu on isevalmistatud alkohol neile taskukohasem.

Tagid:
mürgistus, jõulud, ohvrid, surm, alkohol, Muhammad Nadeem, Pakistan

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  52
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  78