07:48 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Välisuudised
lühendatud link
2110

Põhja-Korea on mandritevahelise ballistilise raketi arendamisel jõudnud lõpusirgele, lausus pühapäeval riigi liider Kim Jong-un, väites, et Pyongyang tugevdas 2016. aastal oma tuumaheidutust märgatavalt.

TALLINN, 1. jaanuar — Sputnik. "Me oleme ettevalmistustes mandritevahelise ballistilise raketi katsetamiseks jõudnud viimastesse etappidesse," ütles Kim 30-minutilises uusaastapöördumises, meenutades ühtlasi mitmeid möödunud aastal läbi viidud tuuma- ja raketikatsetusi, vahendas BNS.

Pyongyang on tuumajõuna "kõrgustesse tõusnud", märkis ta ning lisas, et riik on nüüd selline "Ida sõjaline jõud, mida julge puutuda ka tugevaimad vaenlased".

2016. aasta algas oma vesinikupommi katsetamisega.
© AFP 2019 / JUNG YEON-JE

Põhja-Korea, mille eesmärgiks on välja arendada relvad, mis on suutelised tabama tuumalõhkepeaga USA emamaad, korraldas mullu kaks tuumakatsetust ja mitmeid raketiteste.

"Me oleme näinud suurepäraseid saavutusi meie sõjalise jõu kindlustamisel, sealhulgas tõsiasja, et ettevalmistused mandritevahelise raketi katsetuseks on jõudnud viimastesse etappidesse," lisas Kim.

Analüütikud on eri meelt selles osas, kui lähedal on Pyongyang oma tuumaambitsioonide täielikule realiseerimisele, eriti arvestades, et seni ei ole kordagi edukalt katsetatud mandritevahelist ballistilist raketti.

Kuid kõik nõustuvad, et ses suunas on tehtud hoogsaid samme sestsaadik, kui Kim võttis juhiohjad üle oma 2011. aastal surnud isalt Kim Jong-ililt.

Samal teemal

Põhja-Korea ülistas "edukat" tuumakatsetust
Põhja-Korea katsetas taas kaugmaa ballistilist raketti
ÜRO mõistis Põhja-Korea raketikatsetuse karmilt hukka
Tagid:
ballistilised raketid, tuumarakett, relv, Kim Jong-un, Pyongyang, Põhja-Korea

Peamised teemad