09:46 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Venemaa on asunud Süüriast relvastust välja viima, esimesena lahkub lennukikandja Admiral Kuznetsov

Venemaa on asunud Süüriast relvastust välja viima

© Sputnik / Сергей Ещенко
Välisuudised
lühendatud link
9 0 0

Venemaa on asunud Süüriast relvastust välja viima, esimesena lahkub lennukikandja Admiral Kuznetsov, teatasid Vene uudisteagentuurid.

TALLINN, 6. jaanuar — Sputnik. Relvajõudude ülem Valeri Gerassimov ütles, et relvastust vähendatakse president Vladimir Putini otsuse alusel, vahendas BNS.

Vene lennukikandjarühm on oma ülesande Süürias täitnud, ütles Venemaa Süüria-missiooni ülem kindralpolkovnik Andrei Kartapolov.

Lahinguvalve ristlejal „Admiral Kuznetsov“
© Министерство обороны РФ

"Lennukikandjarühma ette püstitatud ülesanded on täidetud," ütles Kartapolov. Ta märkis, et rühma alused on aineliselt täielikult varustatud ja tehniliselt korras.

"Põhjalaevastiku lennukikandjarühm on valmis edasiseks tegevuseks," kinnitas ta.

Ta ütles, et Süürias loodi hea koostöö lennukikandjarühma ja rannaraketikompleksi Bastion vahel.

"Koos Süüria väerühma tänapäevaste raketikompleksite S-300 ja S-400 jõudude ja vahenditega loodi ühtne õhukaitsesüsteem, mis tagab objektide kindla kaitse nii maal kui merel," ütles Kartapalov.

Ta lisas, et harjutati igasuguseid kaitseviise, väeliikidevahelist koostööd ja lennukikandjarühma õhusõidukitenii lennukikandja pardalt kui ka rannikulennuväljalt kasutamise igakülgset tagamist.

Tagid:
väljaviimine, relvastus, Admiral Kuznetsov, Venemaa, Süüria

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33