02:10 29. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB73.6096
Välisuudised
lühendatud link
3930

Vene president Vladimir Putin õnnitles laupäeval õigeusklikke kristlasi ning kõiki jõule tähistavaid Venemaa kodanikke ning rõhutas õigeusukiriku tähtsust, teatas Kremli pressiteenistus.

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. "Jõulupäevad valgustavad meie päevi erilise rõõmuga, äratavad meis kõige paremaid tundeid, pööravad meid vaimsete allikate ja traditsioonide poole. See on aeg headeks mõteteks ja tegudeks, siiraks hoolitsuseks lähedaste ja abivajajate eest," seisab riigipea läkituses, vahendas BNS.

"Tohutut, tõepoolest unikaalset rolli mängib kõrgete eetiliste, moraalsete väärtuste ja meie rikka ajaloolise ja kultuuripärandi hoidmisel Vene õigeusukirik, teised kristlikud konfessioonid. Nad teevad üha tihedamat koostööd riigi ja ühiskondlike organisatsioonidega hariduse, valgustuse ja heategevuse nimel, perekonna institutsiooni tugevdamiseks ja noore põlvkonna kasvatamiseks," märkis president.

"Loomulikult teevad nad ka palju rahvustevahelise ja usunditevahelise dialoogi arendamiseks ning ühiskondliku rahu ja leppimise säilitamiseks meie riigis. Selline suur ja loov töö väärib sügavat lugupidamist ja austust," lisas Putin.

"Soovin õigeusklikele kristlastele ja kõigile jõule tähistavatele Venemaa kodanikele tervist, edu ja heaolu," on öeldud presidendi läkituses.

Reedel soovisid õigeusklikud üksteisele "häid jõule!", sest 6. jaanuaril algavad vana kalendri järgi nende jõulud, mis kestavad kombekohaselt kolm päeva. Venemaal on pikka aega olnud ametlik pühadeaeg 31. detsembrist kuni 10. jaanuarini.

Tagid:
õigeusukirik, õnnitlus, õigeusklik, jõulud, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad