09:45 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Kaksikpommiplahvatus Kabulis

Afganistani parlamendi lähedal toimus kaksikplahvatus

© REUTERS / MOHAMMAD ISMAIL
Välisuudised
lühendatud link
430

Afganistani parlamendi lähedal hukkus kaksikplahvatuses 21 inimest kohapeal.

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. Afganistani parlamendi lähedal Kabulis kärgatas teisipäeval pärastlõunase tipptunni ajal kaks plahvatust, surma sai vähemalt 38 ja kannatada 72 inimest.

"Jalgsi liikunud enesetapupommar põhjustas esimese plahvatuse, põhjustades mitme töötaja surma ja haavata saamise," ütles üks parlamendi turvatöötaja AFP-le, vahendab BNS.

"Teine (plahvatus) oli autopomm. Sõiduk oli pargitud teisele poole teed ja paiskas mind tagasi, kui õhku lendas," lisas ta.

Plahvatuses sai surma 21 kohapeal, mitu vigastatut on raskes seisundis, ütles tervishoiuministeeriumi kõneisik Waheed Majroh AFP-le, hoiatades, et ohvrite arv võib veel tõusta.

Islamiliikumise Taliban kõneisik Zabihullah Mujahid ütles, et nemad korraldasid Kabuli plahvatused.

Mässulised on ka varem Afganistani parlamenti rünnanud. 2015. aasta juunis tungisid talibid parlamendihoonesse, sundides seadusandjad kabuhirmus põgenema. Vastasseis julgeolekujõududega kestis kaks tundi, kõik seitse ründajat lasti maha.

Tagid:
pomm, plahvatus, rünnak, surm, parlament, tsiviilisik, Afganistan

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33