21:04 20. November 2017
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Saksamaa karmistab julgeolekutingimusi seoses Berliini rünnakuga

Saksamaa karmistab julgeolekutingimusi

© Sputnik / Сергей Строителев
Välisuudised
lühendatud link
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
1411

Saksamaa sise- ja justiitsminister leppisid teisipäeval kokku karmimates reeglites tagasilükatud asüülitaotlustega isikutele ja äärmuslaste jälgimisel pärast eelmisel kuul korraldatud terroriakti Berliini jõuluturul.

TALLINN, 11. jaanuar — Sputnik. Uued meetmed hõlmavad deporteeritavate isikute kinnipidamist perioodi pikendamist, jälgimisseadmete paigaldamist äärmuslastele ja välisabi peatamist riikidele, mis ei võta oma kodanikke tagasi, vahendas BNS.

24-aastane tuneeslane Anis Amri tappis 19. detsembril veokiga Berliini jõuluturule sõites 12 inimest, 23. detsembril lasi Itaalia politsei ta Milanos maha.
Berliini rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS).

Olukord migrantidega Euroopa riikides on halvenenud
© Sputnik / Irina Kalashnikova

Saksa kantsler Angela Merkel lubas peale terroriakti kehtestada karmimad julgeolekunõuded.

Amri asüülitaotlus Saksamaal lükati tagasi, kuid Saksa võimudel ei õnnestunud teda deporteerida, kuna Tuneesia ei tunnistanud teda enda kodanikuna.

Amri tuli Saksamaale 2015. aasta keskel ja kanti mõni aeg hiljem potentsiaalselt vägivaldsete islamiäärmuslaste nimekirja. Ta oli muu hulgas uurimise all ka kahe erineva nime all toetuste vastuvõtmise eest.

Asüülitaotlejad, kes üritavad oma identiteeti peita, paigutatakse tulevikus konkreetsesse jurisdiktsiooni, seisab justiitsminister Heiko Maasi ja siseminister Thomas de Maizière'i meetmetes.

Samuti lepiti kokku programmis, mis aitaks inimestel vältida äärmuslike ideede omaksvõtmist. "Alati on parem radikaliseerumist vältida, kui leida, mõista süüdi ja panna vangi radikaale, kes on kuritegusid läbi viinud," ütles Maas.

Mõned meetmed vajavad ka heakskiitu parlamendilt.

Teema:
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)

Peamised teemad