05:15 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Välisuudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (105)
5720

Veebileht WikiLeaks lükkas ümber meedia väited sellest, et „Venemaa agentidel“ olevat justkui kompromiteerivat teavet USA presidendiks valitud Donald Trumpist.

TALLINN, 11. jaanuar — Sputnik. Varem on CNN teatanud osundusega nimepidi nimetamata ametnikele, et USA eriteenistused kahtlustavad, et Venemaa käsutuses on kompromiteerivat infot Donald Trumpi kohta. Kusjuures telekanali andmetel luureteenistuse valduses sellekohaseid kindlaid tõendeid ei ole, vahendas RIA Novosti.

Seejärel avaldas teabeportaal BuzzFeed dokumendi, mis väidetavalt oli eriteenistuste raporti põhiliseks aluseks. 

„BuzzFeedis avaldatud 35-leheküljeline fail Trumpi teemal ei kujuta endast luureteenistuse aruannet. Selle stiil, faktid ja kuupäevad ei näita iseendast vähimatki usaldusväärsust," öeldakse WikiLeaksi kodulehel avaldatud Twitteri-postituses.

CNN märgib, et andmed kompromiteeriva teabe kohta sisaldusid eriteenistuste raportile lisatud kaheleheküljelises lühikokkuvõttes. Telekanali allikate sõnul olevat nimetatud Venemaa „agentide" valduses Trumpi kohta isiklikku ja rahandusalast teavet.

Nagu telekanal oletab, põhineb osa neist väidetest endise briti luuretöötaja salvestistel. CNN märgib, et FBI kontrollib ikka veel nende oletuste õigsust, millest suur osa tugineb mingitele „vene allikatele". Seejuures ei ole paljud Trumpi puudutavad olulised üksikasjad kinnitust leidnud.

Kreml eitab Trumpi kohta kompromiteeriva materjali kogumist

Venemaa pole kogunud USA presidendiks valitud Donald Trumpi kohta kompromiteerivaid teavet, teatas Kreml kolmapäeval, vahendas BNS. 

Kremlil pole Trumpi kohta mitte mingit kompromiteerivat toimikut. Taoline informatsioon pole kooskõlas tegelikkusega ning see pole ei midagi muud kui täielik fantaasia," ütles Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

Peskovi sõnul on see väide "täielik võltsing" ning "ilmselge katse kahjustada meie kahepoolseid suhteid".

Trump: libauudised — täielik nõiajaht!

Donald Trump täheldas „nõiajahi" tunnuseid teadete avaldamises sellest, et „vene agentide" valduses võib olla kompromiteerivat teavet miljardäri kohta, vahendas RIA Novosti.

„Libauudised — täielik nõiajaht!" on öeldud Trumpi Twitteri-postituses. Sõnumis ei ole täpsustatud, millistest fabritseeritud uudistest nimelt jutt käib.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (105)
Tagid:
nõjajaht, kompromiteeriv, libauudis, raport, Kreml, CNN, WikiLeaks, Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad