18:24 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Leedu ehitab Venemaa Kaliningradi oblasti piirile turvatara, illustratiivne foto

Leedu ehitab Venemaa Kaliningradi oblasti piirile turvatara

© Фото: pixabay
Välisuudised
lühendatud link
4111

Leedu kavatseb Euroopa Liidu rahade eest ehitada kahe meetri kõrgune turvatara Venemaa Kaliningradi enklaavi piirile.

TALLINN, 16. jaanuar — Sputnik. "See ei peataks tanke, kuid sellest on keeruline üle ronida," teatas Leedu siseminister Eimutis Misiunas.

Tõke saab olema 130 kilomeetrit pikk ning selle ehitamisega alustatakse kevadel ja jõutakse lõpule aasta lõpus, vahendas BNS siseministri sõnu.

"Selle põhjused on ühest küljest majanduslikud, smugeldamise tõkestamine, ning geopoliitilised, EL-i välispiiri tugevdamine," ütles Misiunas.

Kaliningradi oblastist tuuakse Leetu suures koguses salasigarette. Turvatara piiraks ka piiriüleseid "provokatsioone", ütles Leedu siseminister.

Tara läheb maksma umbes 30 miljonit eurot.

Balti riigid on korduvalt väljendanud muret relvastuse paigutamise üle enklaavi.

NATO juulikuisel Varssavi tippkohtumisel otsustasid liikmesmaad saata alliansi idatiivale neli tuhandemehelist rahvusvahelist pataljoni.

Tagid:
turvatara, salakaup, piir, relvastus, Eimutis Misiunas, Kaliningrad, Leedu, Venemaa

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  26
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  15
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  56