10:50 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Välisuudised
lühendatud link
6620

Norra massimõrvari Anders Behring Breiviki advokaat ütles kolmapäeval kohtus, et üksikvangistuses hoidmine kahjustab natsist tapja vaimset tervist

TALLINN, 18. jaanuar — Sputnik. Breivik kurdab peavalude üle ja eelmisel nädalal väitis ta kohtus, et üksikvangistus on teda veelgi enam radikaliseerinud. Natsist massimõrvarit hoitakse nimelt julgeolekukaalutlustel teistest vangidest eraldi, vahendas BNS.

"Kas see mees on üldises mõttes terve?" küsis advokaat Øystein Storrvik Oslo apellatsioonikohtus. "Minu arvates ei tundu tema vaimne tervis hea."

Breivik (37), kes tappis 2011. aastal kahes rünnakus 77 inimest, kannab alates 2012. aastast 21-aastast vanglakaristust, mida on võimalik määramata ajaks pikendada, kui süüalust peetakse jätkuvalt ohtlikuks.

Eelmisel aastal jahmatas Oslo ringkonnakohus Norra üldsust ja Breiviki ohvrite omakseid otsusega, et massimõrvarit kohaldakse vanglas "ebainimlikult" ja "alavääristavalt", millega rikutakse tema inimõigusi. Ühena põhjustest toodi välja Breiviki pikk üksikvangistus.

Riik kaebas Oslo ringkonnakohtu otsuse edasi, kolmapäeval sai Breiviki advokaat apellatsioonikohtus sõna viimaseks kaitsekõneks.

Breiviku kongiks on 30-ruutmeetrine kolmest ruumist koosnev kompleks, kus tal lubatakse mängida videomänge ja vaadata telekat kahelt ekraanilt. Lisaks on tal arvuti, millel pole küll ligipääsu internetile, trenažöörid, raamatud ja ajalehed.

Tagid:
krimi, tervis, nats, tapja, üksikvangistus, kohus, massimõrvar, Anders Behring Breivik, Norra

Peamised teemad