18:19 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
2020

Pakistani loodeosa hõimuala turul sai laupäeval kärgatanud isetehtud lõhkekeha plahvatuses surma vähemalt 20 ja kannatada 40 inimest, plahvatuse eest võttis vastutuse kohalik Talibani rühmitus

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. Plahvatus kärgatas Afganistani piiri äärse Kurrami hõimupiirkonna Parachinari linna rahvarohkel aedviljaturul. Ametnikud ütlesid, et ohvrite arv tõenäoliselt kasvab, vahendas BNS. 

Parachinari kohalik valitsusametnik Ikramullah Khan teatas esialgu 13 hukkunust ja 47 vigastatust. Kohalikust haiglast öeldi, et neile on toodud 11 surnukeha ja üle 40 kannatanu.

Plahvatuse põhjustas isetehtud lõhkekeha, mis oli peidetud ühte aedviljakasti.

Sündmuspaigale saabusid sõjaväelased ja kannatanuid hakati armeekopteritega evakueerima.

Rünnaku eest võttis telefonikõnes AFP-le vastutuse kohaliku Talibani ehk Tehreek-e-Taliban Pakistani (TTP) Hakimullah Mehsudi rühmitus.

"See oli kättemaksuks meie kaaslaste eest, kelle on tapnud julgeolekujõud, ja et anda õppetund šiiitidele, kes toetavad Bashar al-Assadi," ütles rühmituse esindaja Qari Saifullah viitega Süüria presidendile.

Saifullah hoiatas, et sunniitlik rühmitus jätkab šiiade ründamist, kui nad toetavad Assadi, kelle režiimi vastases kodusõjas on alates 2011. aastast surma saanud üle 310 000 inimese.

Detsembris 2015 sai samal turul improviseeritud lõhkekeha plahvatuses surma vähemalt 23 ja viga üle 30 inimese.

Kurram on üks Pakistani seitsmest poolautonoomsest hõimualast, kus kehtivad kohalikud tavad ja seadused. Piirkonnas on olnud sunnide ja šiiade usukokkupõrgeid.

Šiiad on Pakistanis vähemuses, moodustades umbes 20 protsenti riigi 200 miljonist elanikust.

Tagid:
hukkunud, plahvatus, turg, ohvrid, Parachinari, Pakistan, Afganistan

Peamised teemad