12:38 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
9 0 0

Prantsuse sotsialistide presidendikandidaadi eelvalimiste teise vooru pääsevad pühapäeval peetud esimese vooru esialgsete tulemuste põhjal endine haridusminister Benoît Hamon ja ekspeaminister Manuel Valls

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. Kui umbes 80 protsenti valimisjaoskondadest oli edastanud tulemused, oli Hamon kogunud üle 36 protsendi ja Valls 31 protsenti häältest, vahendas BNS.

Endine majandusminister Arnaud Montebourg jäi 17 protsendiga kolmandaks ning teatas otsekohe Hamoni toetamisest.

Gallupifirma Elabe hinnangul osales sotsialistide presidendikandidaadi eelvalimiste esimeses voorus 1,7-1,9 miljonit inimest.

Teine voor korraldatakse järgmisel pühapäeval, 29. jaanuaril, kuid enne seda peavad Hamon ja Valls kolmapäeval televäitluse.

Samas ei tõota küsitlused võitjale midagi head — enamik neist näitavad, et sotsialistide kandidaat 23. aprillil peetavast presidendivalimiste esimesest voorust edasi ei pääse.

Praegused prognoosid näitavad, et valimistest kujuneb lahing konservatiivist ekspeaministri François Filloni, paremäärmuslaste liidri Marine Le Peni ja 39-aastase endise majandusministri Emmanuel Macroni vahel, kes on olnud ka sotsialistide valitsuses.

Tagid:
eelvalimised, haridusminister, ekspeaminister, presidendikandidaat, sotsialistid, Manuel Valls, Benoît Hamon, Prantsusmaa

Peamised teemad