15:34 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Välisuudised
lühendatud link
42 0 0

Tänu Venemaa tegevusele Süürias õnnestus ära hoida Damaskuse vallutamine terrorirühmituse "Islamiriik" islamivõitlejate poolt, teatas Prantsusmaa endine peaminister ja presidendikandidaat François Fillon intervjuus ajalehele Monde

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. "Venemaa tegevus võimaldas Damaskuse vallutamist Islamiriigi poolt vältida. See on just see, millest suurem osa Lääne eliidist aru ei saa," vahendas RIA Novosti Filloni sõnu. "Seda, et lahenduse võtmed satuvad (Venemaa president Vladimir) Putini, Iraani või Türgi kätte, oleks saanud vältida, kui me oleks algusest peale teadvustanud kodusõja reaalsust poleks teinud illusioone demokraatliku Süüria opositsiooni sõjalise võimekuse suhtes ja mängust välja langenud."

"Ma tean, kes on Bashar Assad, tean, milliseid kuritegusid ta toime on pannud, kuid enneaegselt tema lahkumisega tegelema hakkamine oli eurooplaste suur viga, mis nad lõppkokkuvõttes protsessist välja lülitas," toonitas Prantsusmaa presidendikandidaat.

Ajakirjaniku küsimusele, kas Venemaa paneb õhulöökide toimepanemisega Aleppo pihta toime sõjakuritegusid, vastas Fillon: "Rääkides sõjakuritegudest tuleb olla väga ettevaatlik, see puudutab paljusid inimesi. Venemaal on strateegia, meil seda pole," lõpetas Fillon.

Prantsusmaa presidendi valimised toimuvad kahes voorus: 23. aprillil ja 7. mail 2017. Avaliku arvamuse uuringufirmade BVA ja Salesforce 7. detsembril avalikustatud läbiviidud küsitluse tulemuste põhjal pääsevad valimiste teise vooru "Rahvusrinde" liider Marine Le Pen ja tema vastasena Prantsusmaa endine peaminister François Fillon. Seejuures on küsitluste tulemuste järgi otsustades Filloni paremus ilmne.

Detsembrikuus vabastati Süüria linn Aleppo täielikult opositsiooni relvarühmitustest ja on sellest ajast Süüria valitsusvägede kontrolli all. Venemaa on korduvalt teatanud, et õhulöökide sihtmärkide valikul kontrollib ta põhjalikult saabuvat luureinformatsiooni ja alles pärast seda teeb otsuse õhulöögi andmiseks. Varem kõlanud süüdistused, et Venemaa teeb lööke Süürias asuvate tsiviilobjektide pihta, ei ole kunagi leidnud mingit kinnitust.

Tagid:
kodusõda, illusioon, vallutamine, opositsioon, IS, François Fillon, Vladimir Putin, Damaskus, Lääs, Venemaa, Süüria

Peamised teemad