10:03 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Välisuudised
lühendatud link
Tuumaelektrijaam (34)
3310

Leedu erakonnad plaanivad sõlmida kokkuleppe boikoteerimaks elektri ostmist Valgevene Astravetsi linna ehitatavast tuumajaamast

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. Möödunud neljapäeval esitas sotsiaaldemokraadist välisminister Linas Linkevičius teistele erakondadele algatuse loobuda Astravetsi energia ostmisest. Opositsioonipoliitikud on lubanud kokkuleppega liituda, rõhutades samal ajal, et kokkulepe ei tähenda naaberriikide toeta midagi.

Teine sotsiaaldemokraat, parlamendiliige Gediminas Kirkilas ütles, et antud algatust ei ole veel erakonnasiseselt arutatud, kuid seda kindlasti toetatakse, vahendas BNS.

Talurahva ja Roheliste Liit teatas samuti, et toetab algatust ning see läheb kokku erakonna programmiga.

"Leedu Talurahva ja Roheliste Liit kiidab valitsuse meelekindlust jääda valjatele tehtud lubaduste juurde ning vormistada kokkulepe mitte osta ebaturvalistest tuumajaamadest elektrit," ütles parlamendiliige Tomas Tomilinas BNS-ile.

Enne 2016. aasta oktoobris toimunud valimisi kogus konservatiivne Isamaaliit 65 000 allkirja eelnõu toetuseks, mis keelustaks Astravetsi tuumajaamast energia ostmise. Eelnõu on parlamendi komisjonides arutlusel.

Nii valitsuserakonnad kui opositsioonierakonnad ütlevad, et Valgevenesse ehitatav Astravetsi tuumajaam, mis jääb Vilniusest 50 kilomeetri kaugusele, ei vasta turvanõuetele. Valgevene ei ole selle kriitikaga nõustunud.

Teema:
Tuumaelektrijaam (34)

Samal teemal

Läti mõistab Leedu muret Astravetsi tuumajaama pärast
Valgevene ei näe Astravetsi tuumajaama turvalisuses probleemi
Tagid:
boikott, erakond, tuumajaam, Leedu, Astravets, Valgevene

Peamised teemad