16:50 15. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1031
  • RUB70.8543
Trump allkirjastab islamimaadest pärit põgenikke ja migrante puudutavad määrused, illustratiivne foto

Trump allkirjastab islamimaadest pärit põgenikke ja migrante puudutavad määrused

© REUTERS / KEVIN LAMARQUE
Välisuudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (97)
5620

USA president Donald Trump kavatseb täita oma valimiseelsed lubadused ja kirjutada alla määrustele, mis piiravad Lähis-Ida ja Aafrika riikidest pärit moslemite sissepääsu USA-sse

TALLINN, 25. jaanuar — Sputnik. USA president Donald Trump võib allkirjastada islamimaadest pärit põgenikke ja sisserändajaid puudutavad määrused, edastab Läti Sputnik viitega agentuurile Reuters.

Anonüümsete allikate andmetel kehtestavad Trumpi määrused tõenäoliselt piirangud USA-sse sisenemiseks pagulastele ja mõnedele viisat omavatele isikutele Iraagist, Iraanist, Liibüast, Somaaliast, Sudaanist, Süüriast ja Jeemenist.

Oma Twitteri-postituses kirjutas Trump, et täna on tähtis päev rahvusliku julgeoleku jaoks, ja lubas müüri valmis ehitada.

Varem on Trumpi nõunikud teatanud, et kohe pärast ametissevannutamist kirjutab ta alla mitmele tähtsale, sealhulgas sisserännet piiravale määrusele.

Valimiskampaania ajal tegi Trump ettepaneku keelata moslemite sissepääs USA-sse ja ehitada Mehhiko piirile müür, et peatada ebaseaduslik sisseränne.

Teema:
Euroopa rändekriis (97)
Tagid:
moslemid, piirang, sisseränne, määrus, migrandilaine, pagulased, Donald Trump, Aafrika, Lähis-Ida, USA

Peamised teemad