00:39 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Välisuudised
lühendatud link
Diplomaatiline skandaal (37)
13530

USA presidendi Donald Trumpi administratsioon on ette valmistanud Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamiseks vajalikud dokumendid

TALLINN, 27. jaanuar — Sputnik. Sellest teavitas analüüsikeskuse Atlantic Council teadustöötaja Fabrice Pothier oma Twitteri kontol, vahendas RIA Novosti. „Allikad teatavad, et Trumpi administratsioonis on ette valmistatud presidendi korraldus Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamiseks," kirjutab Pothier, meenutades, et läbirääkimisi Moskva, Berliini ja Washingtoni vahel on plaanis pidada laupäeval.

Informatsiooni Venemaa suhtes kehtestatud piirangute tühistamisest kinnitab ka USA väljaande Politico töötaja Susan Glasser.

„Mitu allikat teatavad sellest, et vastavalt määrusele tühistatakse sanktsioonid ühepoolses korras," kirjutas ta.

USA presidendiks valitud Donald Trump ütles usutluses ajalehtedele Times ja Bild, et on valmis leevendama Venemaa sanktsioone, kui Moskvaga jõutakse kokkuleppele näiteks tuumarelvade märkimisväärses vähendamises.

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov märkis, et Venemaa ei käsitle käesoleval ajal oma tuumarelvastuse vähendamise võimalust vastutasuna sanktsioonide lõpetamise eest. Peskov märkis, et Venemaa-vastased sanktsioonid ei ole Venemaa jaoks päevakorraline küsimus ei sisepoliitilises plaanis ega ka suhtluses välispartneritega.

Venemaa ja Lääne vahelised suhted halvenesid 2014. aastal seoses olukorraga Ukrainas. Esialgu kehtestasid EL, USA ja Kanada individuaalsed sanktsioonid füüsiliste isikute vastu, seejärel aga võeti kasutusele valdkondlikud piirangumeetmed, mis hõlmasid terveid majandusharusid. Vastumeetmena piiras Venemaa toidukaupade importi tema suhtes sanktsioonid kehtestanud riikidest.

Teema:
Diplomaatiline skandaal (37)
Tagid:
tühistamine, poliitika, määrus, dokument, sanktsioonid, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad