01:19 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
2721

Trump ütles reedel, et nõustub Valge Maja peastrateegi Stephen Bannoniga, kes nimetas Ühendriikide ajakirjandust "opositsiooniparteiks"

TALLINN, 28. jaanuar — Sputnik. "Täielik ebaausus, inimeste tüssamine ja lugejate petmine. See teeb neist tõepoolest osaliselt nagu opositsioonipartei. Aga ma arvan, et nad on palju võimekamad, kui opositsioonipartei. Opositsioonipartei kaotab praegu rängalt," vahendas BNS Trumpi sõnu.

Bannon nimetas USA ajakirjandust päev varem "opositsiooniparteiks", mis ei mõista Ühendriike. "Meedial peaks olema piinlik ja häbi, ta peaks hoidma oma suu kinni ja hetkeks kuulama," ütles Bannon neljapäeval usutluses New York Timesile.

Bannoni sõnul ei taju meedia endiselt, mis Donald Trump presidendiks sai. "Meedia on opositsioonipartei. Nad ei mõista seda riiki. Nad ei mõista siiamaani, mis Donald Trump on Ühendriikide president," märkis ta, tõstes eriti kriitiliselt esile New York Timesi ja Washington Posti.

Ajakirjandust on varem hurjutanud ka Trump ja tema pressiesindaja Sean Spicer.

Trump tegi peapesu CNN-i ja teiste „valelike meediakanalite" juhtidele, on kirjutanud Eesti Sputnik varem.

USA uue presidendi ja ameerika meediamanageride kohtumine kujunes viimastele „tõeliseks õudusunenäoks", kinnitas The New York Post viitega oma isiklikele allikatele.

„Telekanalite juhid ja saatejuhid tulid kohale eeldusega arutada ligipääsuvõimalusi presidendi administratsioonile, kuid selle asemel sattusid nad Trumpi kui kaubamärgi küüsi," vahendas ajaleht nimetamata jäetud vestluskaaslase sõnu.

Tema sõnul osales arutelus 30 kuni 40 inimest. Nende seas olid telekanalite NBC, CNN, CBS, Fox News ja MSNBC tippjuhid. „Trump kinnitas: „Me istume toas, mis on täis valetajaid, (esindajaid) müüdavatest ja ebaobjektiivsetest meediakanalitest, kes on eksinud kõiges."

Need sõnad olid adresseeritud kõigile kohalolijatele. Ta nimetas Jeff Zuckerit (CNN Worldwide president — toim) nimepidi ja ütles, et CNN — see on valetajate võrgustik, ja seal valetavad kõik," täheldas väljaande teine allikas.

Trumpi meeskonnast seevastu väideti, et koosolek USA suurimate televõrkude juhtide osavõtul „läks suurepäraselt".

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
opositsioonipartei, ebaausus, petmine, ajakirjandus, Valge Maja, Stephen Bannon, Donald Trump, USA

Peamised teemad