00:35 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Välisuudised
lühendatud link
17 0 0

Soome kaitsevägi pole "mõnda aega" võtnud tööle Soome-Vene topeltkodakondsusega inimesi ja on muutnud nende tööülesandeid

TALLINN, 31. jaanuar — Sputnik. Venemaa sammud Ukrainas ja suhete pingestumine Euroopa Liiduga on pannud Soome võimud mõtlema, kas riik peaks piirama või takistama Soome-Vene topeltkodakondsete ligipääsu teatud riigiametitele. Sellega seoses kaalutakse ka seaduse muutmist, kuid kaitsevägi pole seda ootama jäänud ja rakendab omi reegleid, vahendas BNS viitega Soome rahvusringhäälingule Yle.

Igale kaitseväkke tööle tulevale inimesele tehakse taustakontroll. Kui ilmneb, et isikul on Soome-Vene topeltkodakondsus, siis pole teda tööle võetud. Sedasi on talitatud "mõnda aega", teatas Yle.

Kaitsevägi tegi mõne kuu eest taustakontrolli isikule, kes pidi töö käigus kasutama kaitseväe personali isikuandmeid sisaldavat andmebaasi. Kontrolli käigus selgus, et isik oli Soome-Vene topeltkodakondsusega. Seejärel võeti tema töökohustustest välja ülesanne, mis nõudis andmebaasile ligipääsu.

Yle kätte jõudis kaitseväe hiljutine salastatud juhis, mille alusel muudetakse Soome-Vene topeltkodakondsete ajateenistuse väljaõppe sisu. Nendele ei anta enam väljaõpet ülesannetes, mille täitmisel on neil võimalik saada liigipääs julgeoleku seisukohast olulisele teabele. Varasemalt juhistes sellist seisukohta võetud ei ole, kirjutas Yle.

Tagid:
seadus, ligipääs, piirang, topeltkodakondsus, Yle, kaitsevägi, Venemaa, Soome

Peamised teemad