08:30 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Välisuudised
lühendatud link
5202

Soome rahvusringhäälingu Yle "kõmu-uudis" Soome-Vene topeltkodakondsusega inimeste kohtlemisest kaitsejõududes kahjustas kahe riigi suhteid, ütles kaitseminister Jussi Niinistö kolmapäeval

TALLINN, 1. veebruar — Sputnik. Niinistö sõnul oli tegemist kõmu-uudisega, mida Vene meedias tõlgendatakse kui venelaste õiguste piiramisena. "Täpselt samamoodi kui Venemaal lapserööviuudiseid ära kasutati," ütles ta. "Yle on seda kõmu-uudist kasutades kahjustanud Soome ja Venemaa suhteid," ütles Niinistö parlamendis.

Minister ärgitas muud meediat nõudma Ylelt uudise allikaid. 

Rahvusringhääling kirjutas teisipäeval, et Soome kaitsevägi ei ole juba "mõnda aega" võtnud tööle Soome-Vene topeltkodakondsusega inimesi või on muutnud nende tööülesandeid. Yle andmeil hakati piirama ka Soome-Vene topeltkodakondsusega ajateenijate ülesandeid.

Niinistö kinnitas juba teisipäeval, et kaitsejõud ei piira mingil moel Soome-Vene topeltkodakondsusega inimeste töölevõtmist. Tema sõnul võib tegemist olla infooperatsiooniga, et levitada arvestatava meedia kaudu sihilikult valeandmeid.

Soome kaitsevägi nõuab rahvusringhäälingult Yle parandust uudises, sest uudis kahjustas ametkonna mainet. Kaitseväe hinnangul oli uudis vale ja eksitav ning seekaudu kahjustas kaitseväe mainet.

Ylen uudistetoimetuse peatoimetaja Riikka Venäläinen kaitseb uudist ega pea Niinistö juttu infooperatsioonist tõsiseltvõetavaks. Venäläineni väitel pärineb teave kaitsejõududes kõrgel ametil olevalt usaldusväärselt allikalt ja topeltkodakondsetelt, kelle töösoov on tagasi lükatud.

Tagid:
kahjstamine, kõmu-uudis, õigused, suhted, Yle, kaitsevägi, Jussi Niinistö, Soome, Venemaa

Peamised teemad