21:24 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
2511

USA president Donald Trump ja Ukraina riigipea Petro Porošenko väljendasid telefonivestluses muret olukorra pärast Donbassis

TALLINN, 5. veebruar — Sputnik. USA president Donald Trump teatas laupäeval, et Washington kavatseb panustada rahu taastamisse Ukrainas, edastas Valge Maja pressiteenistus.

"Me hakkame töötama koos Ukraina, Venemaa ja kõigi huvitatud osapooltega, et aidata neil taastada rahu oma piiridel," lubas rohkem kui tund aega Ukraina riigipea Petro Porošenkoga vestelnud Trump.

Ukraina meedia teatas, et Avdijivkasse sisenesid Ukraina relvajõudude tankid
© AP Photo / Evgeniy Maloletka

USA president ja Ukraina riigipea väljendasid telefonivestluses muret olukorra pärast Donbassis, teatas ööl vastu pühapäeva Ukraina presidendiameti pressiteenistus.

"Pooled väljendasid sügavat muret seoses pingete ja vägivalla hoogustumisega ning humanitaarolukorra järsu halvenemisega. Riigipead täheldasid ühtlasi vajadust sõjategevus viivitamatult peatada," kirjutati teadaandes.

Ukraina presidendi pressisekretäri Svjatoslav Tsegolko sõnul tänas Porošenko USA riigipead Ukraina riigi suveräänsuse ja terviklikkuse toetamise eest.

Ühtlasi puudutati vestluses ka Porošenko peatset visiiti Washingtoni.

Tagid:
Porošenko, Trump, Donbass, USA, Ukraina

Peamised teemad