05:10 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Ukraina. Illustratiivne foto

Trump ja Porošenko väljendasid muret

© AP Photo / Sergei Chuzavkov
Välisuudised
lühendatud link
2311

USA president Donald Trump ja Ukraina riigipea Petro Porošenko väljendasid telefonivestluses muret olukorra pärast Donbassis

TALLINN, 5. veebruar — Sputnik. USA president Donald Trump teatas laupäeval, et Washington kavatseb panustada rahu taastamisse Ukrainas, edastas Valge Maja pressiteenistus.

"Me hakkame töötama koos Ukraina, Venemaa ja kõigi huvitatud osapooltega, et aidata neil taastada rahu oma piiridel," lubas rohkem kui tund aega Ukraina riigipea Petro Porošenkoga vestelnud Trump.

Ukraina meedia teatas, et Avdijivkasse sisenesid Ukraina relvajõudude tankid
© AP Photo / Evgeniy Maloletka

USA president ja Ukraina riigipea väljendasid telefonivestluses muret olukorra pärast Donbassis, teatas ööl vastu pühapäeva Ukraina presidendiameti pressiteenistus.

"Pooled väljendasid sügavat muret seoses pingete ja vägivalla hoogustumisega ning humanitaarolukorra järsu halvenemisega. Riigipead täheldasid ühtlasi vajadust sõjategevus viivitamatult peatada," kirjutati teadaandes.

Ukraina presidendi pressisekretäri Svjatoslav Tsegolko sõnul tänas Porošenko USA riigipead Ukraina riigi suveräänsuse ja terviklikkuse toetamise eest.

Ühtlasi puudutati vestluses ka Porošenko peatset visiiti Washingtoni.

Tagid:
Porošenko, Trump, Donbass, USA, Ukraina

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27