02:56 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
6210

Valge maja levitas nimekirja terroriaktidest, mille meedia on tema arvates maha vaikinud

TALLINN, 7. veebruar — Sputnik. Nimekirja sattusid nii vähetuntud sündmused, kui ka terrorirünnakud, mis on saanud viimaste aastate jooksul maailmauudistes laia kajastuse, vahendas RIA Novosti.

Hiljuti süüdistas USA president Donald Trump meediat selles, et too vaikib maha terroriakte. "Asi on läinud niikaugele, et nendest (terrorirünnakutest — toim.) ei teatata ja paljudel juhtudel ei tahagi väga-väga ebaaus ajakirjandus sellest teatada," ütles Trump, esinedes Floridas sõjaväelastele. 

Valge maja analüütikud võtsid loetelusse 78 terroriakti, mis toimusid ajavahemikul septembrist 2014 kuni detsembrini 2016. Nende hulgas on juhtumeid, mis ei ole saanud laiemalt avalikuks, nagu näiteks Taani kodaniku haavamine Saudi Araabias 2014. aasta novembris või samas riigis kahe USA kodaniku haavamine 2015. aasta jaanuaris.

Loetelus on ka terroriakte, mida ajakirjanduses aktiivselt kajastati, näiteks Kanada sõduri tapmine memoriaali juures Ottawas 2014. aastal ja potentsiaalse terroristi likvideerimine karikatuuride näitusel Texases 2015. aastal. 

Mõned nimekirjas loetletud sündmustest olid maailma meedias eriti laialt kajastatud uudiste hulgas. Näiteks 2015. aasta juunis toimunud terrorirünnak Tunises, milles hukkus 38 ja sai vigastada 39 turisti, samuti terroriakti katse reisirongis Prantsusmaal 2015. aastal, kui terroristi kõrval olnud Ameerika sõjaväelastest turistid ta kahjutuks tegid.

Peale selle võttis Valge maja mahavaikitud terroriaktide nimekirja Venemaa reisilennuki plahvatuse Siinai kohal, kus hukkus 224 inimest, Pariisis 2015. aasta lõpul toimunud terroriaktid, kus hukkus vähemalt 129 inimest. Loetelus on ka Istanbulis 2016. aasta juunis toimunud terroriaktid, kus hukkus 45 inimest ja terroriakt Nice's 2016. aasta juulis, milles hukkus 84 inimest.

Varem teatas USA presidendi administratsiooni ametlik esindaja Sean Spicer, et Valge maja on ette valmistamas nimekirja terroriaktidest, mis ei ole saanud meedias "adekvaatset" kajastust. Ta juhtis tähelepanu, et varem oleksid kõik need sündmused jõudnud ajakirjandusväljaannete esikülgedele, kuid nüüd on terroriaktid nii sagedaseks muutunud ja sellepärast ei pööra ajakirjandus mõnele nendest piisavalt tähelepanu, leiab Spicer.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
terrorirünnakud, nimekiri, terroriaktid, kajastamine, uudis, meedia, Valge Maja, Donald Trump, USA

Peamised teemad