09:31 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Välisuudised
lühendatud link
1110

Saksa kantsler Angela Merkel ja Poola peaminister Beata Szydło rõhutasid teisipäevasel kohtumisel kahe riigi suhete tihendamise tähtsust ja puudutasid ka probleemseid teemasid

TALLINN, 8. veebruar — Sputnik. Szydło märkis kohtumisel, et Poola on kindlalt vastu Saksamaa ja Venemaa planeerimisjärgus torujuhtmeprojektile Nord Stream 2, öeldes, et see "ei ole Poolale vastuvõetav", vahendas BNS.

Merkel omalt poolt puudutas Euroopa Komisjoni uurimist seoses Poola õigusriigi olukorraga.

Tegemist on Merkeli esimese visiidiga Poolasse 2015. aasta valimised võitnud populistliku valitsuse ametiajal.

Suhted Saksamaa ja Poola vahel jahenesid möödunud aastal, kui Poola parempoolse erakonna Seadus ja Õiglus (PiS) valitsus surus läbi rea reforme, mille järel ähvardas Euroopa Liit riiki sanktsioonidega.

"Meil on sarnased ideed siseturust, energialiidust või küsimustes, mis on seotud kaitse- ja piirijulgeolekuga," lausus Merkel. "Võivad olla ka teatud ideed, mis lähevad lepete muutmise suunas. Selles valdkonnas usun, et peaksime olema ettevaatlikud," lisas kantsler.

Merkel rõhutas, et iga EL-i liikmesriik peab otsustama, kas neil on "ühine eesmärk või on igal riigil enda oma".

"Olen kindel, et hea partnerlus Poola ja Saksamaal on vajalik Euroopa projekti õnnestumiseks," lisas Szydło omalt poolt. "Poola ja Saksamaa on EL-is riigid, millel on etendada tohutu roll, arvestades muutusi, mis selles aset leiavad."

Tagid:
suhted, kohtumine, visiit, Nord Stream 2, Beata Szydło, Angela Merkel, Poola, Saksamaa

Peamised teemad