23:28 18. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1053
  • RUB70.9405
Sanktsioonitoiduainete hävitamine Venemaal

Vene riiguduuma ei toeta konfiskeeritud toidu vaestele jagamist

© Sputnik / Управление Россельхознадзора по Брянской области
Välisuudised
lühendatud link
2812

Vene president kehtestasläänele 2014 vastusanktsioonid, mis puudutasid katoidukaupade importi ja käskis kättesaadud toiduained hävitada

TALLINN, 9. veebruar — Sputnik. Internetiportaali Meduza teatel lükkas Vene riigiduuma majanduskomisjon 9. veebruaril esimesel lugemisel tagasi ettepaneku jagada konfiskeeritud sanktsioonide-alune toidukaup puudustkannatajatele, edastas BNS.

Ettepaneku tegi 2016. aasta augustis senaator Anton Beljakov, kes osutas, et "arvestades Venemaal kujunenud rasket sotsiaalmajanduslikku olukorda ei saa toiduainete hävitamist õigustada".

Majanduskomisjon tuli eelnõu arutades järeldusele, et selle sätted on vastuolus majanduslike erimeetmete ja tolliseadusega ja ettepanek jagada toiduained vaestele lükati tagasi.

Samalaadse ettepaneku tegid 2015 aastal riigiduumale ka kommunistid, kuid seegi lükati jaanuaris 2017 komisjonis tagasi.

Mäletatavasti kehtestas Vene president Vladimir Putin läänele 2014 vastusanktsioonid, mis puudutasid eelkõige toidukaupade importi ja käskis kättesaadud toiduained hävitada. Jaanuari lõpu seisuga on hävitatud 9000 tonni sanktsioonidealust toidukaupa.

Tagid:
toiduained, hävitamine, sanktsioonid, Riigiduuma, vaesed, Putin, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad