19:26 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Välisuudised
lühendatud link
9011

Californiat esindav kongresmen teatas, et president Donald Trump provotseerib impeachment'i, sest ei tee midagi Venemaa poolt Korea ründamise tõkestamiseks

TALLINN, 11. veebruar — Sputnik. Ekspert Vladimir Terehhov nimetas raadio Sputnik eetris seda keeleväratust "jahiõnnetuseks", vahendas RIA Novosti reedel.

USA Kongressi Esindajatekojas Californiat esindav Maxine Waters teatas Ameerika televisiooni eetris, et president Donald Trump provotseerib ise impeachment'i, sest ei võta midagi ette Venemaa poolt Korea ründamise tõkestamiseks, teatab väljaanne Daily Express.

Pressikonverentsil ütles kongresmen, et ei kutsu presidenti üles oma ametikohalt lahkuma, kuid tema arvates "teeb too ise selleks kõik võimaliku".

Oma seisukoha põhjendas Waters järgmise argumendiga: "Meile teeb muret fakt, et Trump on valmis Venemaa presidendi embusesse viskuma, samal ajal kui too jätkab Korea ründamist. Ma arvan, et Trump viib end sellisesse olukorda, kus Ameerika rahval tuleb juurdlema hakata küsimuse üle: "Mida me nüüd tegema peame?""

Väljaanne märkis, et kõige järgi otsustades läks kongresmenil meelest ära Aleppo linna nimi, sest ta kasutas seda oma ettekandes edaspidi pärast ühe abi tähelepanujuhtimist.

Varem on Waters endale meedia tähelepanu juba tõmmanud, kui jaanuaris katkestas tema teleesinemise sisevõrgus telekanali RT saade. Esindajatekoja liige nimetas seda intsidenti "veidraks ja ebatavaliseks" ning oletas, et sisevõrku võisid tungida "Vene häkkerid".

Aasia ja Vaikse ookeani probleemide ekspert Vladimir Terehhov ei pea seda üksnes keelevääratuseks, vaid poliitiliste teadmise madala taseme ilminguks.

Seejuures meenutas ta Ameerika ajakirjanike eksperimenti, kus nad küsitlesid New Yorkis möödakäijaid väljamõeldud Kõrgbekistani riigi okupeerimise kohta Venemaa poolt. Enamik vastanutest ütlesid, et selle riigi okupeerimise teema Venemaa poolt ei lähe neile eriti korda ja nad näevad selles "Venemaa ekspansioonipoliitika jätkumist."

"Kõik see kajastab minu arvates suuremal või vähemal määral lihtsate ameeriklaste poliitilisest geograafiast arusaamise taset. Ja see tase ei ole pehmelt öeldes eriti kõrge. Seda näitas ka hiljuti New Yorki tänavatel läbi viidud eksperiment, kus päriti Venemaa kallaletungimise kohta olematule riigile. Ja kõik arvasid, et selline riik on olemas. See näitab vähest poliitilist haritust. Ma arvan et see ei olnud keelevääratus, vaid näitas teadmiste taset," ütles Vladimir Terehhov raadio Sputnik eetris.

Tema arvates on Watersi avaldus Ameerika presidendi vastaste võitluse jätk.

"Praegu peetakse "rebasele" ajujahti, selles pole mingit kahtlust. Selleks kasutatakse kõiki mõeldavaid meetodeid. Waters ütles oma avalduses, et Trump viib ise enda impeachment'ini. See aga tähendab, et kogu selle Trumpile korraldatud ajujahi eesmärgiks on saavutada tema ametist tagandamine.

Kuid seejuures võib ka tõrkeid tekkida. Mis seal's ikka, igal jahilkäigul on nii kogenud hurdad, kui ka alles algajad, kes rebase asemel ennast mõnest jänesest eksitada lasevad. Ikka juhtub. Seejuures on USA-s paljudele need vaid pisiasjad. Oluline on, et suurem osa eliidist on keskendunud Trumpi ründamisele," lõpetas ekspert.

Tagid:
keelevääratus, impeachment, kongresmen, provotseerimine, USA kongress, Maxine Waters, Donald Trump, Korea, California, USA, Venemaa

Peamised teemad