11:51 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Kreeka lipp

Kreeka peaminister: IMF ja Saksamaa lõpetagu tulega mängimine

© Flickr / Trine Juel
Välisuudised
lühendatud link
3401

Kreeka peaminister Alexis Tsipras manitses laupäeval Rahvusvahelist Valuutafondi (IMF) ja Saksamaad "lõpetama tulega mängimist" seoses riigi võlakriisiga

TALLINN, 11. veebruar — Sputnik. Tsipras ütles oma võimupartei Syriza kohtumist avades, et on kindel lahenduse leidmises kõnelustel kreeditoridega päev pärast seda, kui läbirääkimised Kreeka ja Euroopa laenuandjate vahel lõppesid Brüsselis tulemusteta, vahendas BNS.

Kreeka vaidleb juba mitu kuud Euroopa Liidu laenuandjate ja IMF-iga võlaleevenduse ja eelarve-eesmärkide üle. Tüli on raputanud turge ja andnud alust uuteks spekulatsioonideks Kreeka võimaliku lahkumise üle eurotsoonist.

Kreeka peaminister kutsus IMF-i kurssi muutma. "Ootame IMF-ilt võimalikult kiiresti prognoosi korrigeerimist… et arutelud saaksid jätkuda tehnilisel tasandil," lausus ta.

Tsipras kutsus Saksa kantslerit Angela Merkelit keelitama rahandusminister Wolfgang Schäuble´it, et viimane lõpetaks "püsiva agressiivsuse" Kreeka vastu.

Eurogrupi juhi Jeroen Dijsselbloemi sõnul saavutati Brüsselis kõnelustel Kreeka rahandusministri Efkleidis Tsakalatose ja EL-i ja IMF-i ametnikega edu.

Kreeka valitsus peab suvel tegema laenu tagasimakseid seitsme miljardi euro ulatuses. Selleks vajab Ateena kokkulepet kreeditoridega, mis võimaldaks riigil saada 86 miljardi euro suuruse kolmanda abipaketi raames järjekordse laenumakse.

Vaatlejate sõnul on oluline murda kõnelustel jätkuv patiseis enne Hollandi parlamendivalimisi 15. märtsil ja Prantsuse presidendivalimiste esimest vooru 24. aprillil. Kui Hollandis ja Prantsusmaal peaksid võimule tulema paremäärmuslased, muutuks Kreeka laenumaksetes kokkuleppele jõudmine märksa keerulisemaks.

Dijsselbloem hoiatas reedel siiski, et eurotsooni rahandusministrite järgmise kohtumise ajaks 20. veebruaril ei ole läbimurret oodata. "Sellel kohtumisel hindame edusamme," ütles ühtlasi Hollandi rahandusministrina tegutsev Dijsselbloem.

Tagid:
laenuandjad, võlakriis, IMF, Alexis Tsipras, Brüssel, Euroopa, Saksamaa, Kreeka

Peamised teemad