08:49 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Hävitatud majad Süürias

Genfis jätkuvate Süüria-kõneluste "ametlik algus" on 23. veebruar

© Sputnik / Михаил Воскресенский
Välisuudised
lühendatud link
810

Genfis toimuvate Süüria rahukõneluste järgmise vooru "ametlik algus" on 23. veebruar, teatas ÜRO esmaspäeval

TALLINN, 13. veebruar — Sputnik. ÜRO erisaadiku Staffan de Mistura kantselei teatel tegeleb ta "aktiivselt" diplomaatiliste püüdlustega tuua Süüria valitsus ja opositsiooni delegatsioon uuesti Genfi läbirääkimistelaua taha, vahendas BNS.

Tegemist on esimeste ÜRO vahendatud Süüria-kõnelustega viimase üheksa kuu jooksul. Eelmine voor toimus aprillis, kuid vaenutegevuse ägenemise tõttu läbirääkimised peatati.

23.-24 jaanuaril peeti Astanas esimene Süüria rahukõneluste voor
© REUTERS / MUKHTAR KHOLDORBEKOV

De Mistura oli varasemalt öelnud, et kõnelused jätkuvad 20. veebruaril, kuid nüüd ütleb tema kantselei, et delegatsioonid saabuvad "20. veebruaril või selle paiku", et delegatsioonid saaksid erisaadiku ja tema meeskonnaga pidada "eelkonsultatsioone".

De Mistura pressiesindaja Yara Sharif ütles Associated Pressile, et esindaja saatis esmaspäeval välja esimesed kõnelustekutsed.

Süüria valitsuse ja opositsiooni esindajatele saadeti kutse palvega osaleda veebruari keskpaigas Astanas kohtumisel, teatas Kasahstani välisministeerium laupäeval.

15.-16. veebruaril peetavale kohtumisele on kutsutud "Süüria valitsuse ja relvastatud opositsiooni delegatsioonid, Jordaania valitsuse esindajad, ÜRO peasekretäri Süüria erisaadik Staffan de Mistura ning vaatlejatena USA esindajad," teatas Kasahhi välisametkond.

23.-24 jaanuaril peeti Astanas esimene Süüria rahukõneluste voor pärast Venemaa, Türgi ja Iraani vahendusel 29. detsembril saavutatud relvarahulepet. Süürias kehtib alates 30. detsembrist relvarahu, mis ei hõlma äärmusrühmitusi Islamiriik ja Fateh al-Shami Rinne.

Moskva, Ankara ja Teheran teatasid jaanuarikuiste kõneluste järel kokkuleppest relvarahurežiimi jälgimise mehhanismis.

Tagid:
läbirääkimised, kõnelused, ÜRO, Staffan de Mistura, Genf, Süüria

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  52
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  78