05:48 19. Jaanuar 2018
Tallinn-4°C
Kuula otse
Itaalia opositsioonipartei Põhjaliiga juht Matteo Salvini

Itaalia opositsioon naeris välja Venemaa süüdistamise

© AP Photo / Thomas Frey
Välisuudised
lühendatud link
3031

Itaalia opositsioonipartei Põhjaliiga juht Matteo Salvini naeris sarkastiliselt välja briti ajalehes Guardian reedel ilmunud artikli, mis viitega anonüümsetele allikatele kõneles 2016. aasta kevadel toimunud küberrünnakust Itaalia välisministeeriumile ja kinnitas, et selles võis osaliseks olla Venemaa

TALLINN, 13. veebruar — Sputnik. „Ühe briti ajalehe kirjutise kohaselt luurasid vene häkkerid (praeguse peaministri Paolo) Gentiloni järele, kui ta oli ametis välisministrina. See on täielik jama. Obama, Merkel, Hollande, Renzi ja nüüd siis ka Gentiloni — need on poliitikategelased, kes peidavad oma probleemid ja lüüasaamised „vene häkkerite" kraesse," kirjutas tuntud Itaalia poliitik reede õhtul oma Facebooki-kontol, kirjutas RIA Novosti.

Salvini sõnade kohaselt ei ole mingit vajadust Itaalia endise välisministri kirjavahetust jälgida põhimõtteliselt mitte kunagi ka olnud, kuid kõik on juba ammu harjunud kinnitustega, et kõiges olevat süüdi Vladimir Putin või Donald Trump. 

„Teler ei tööta? See on vene häkkerite tegu. Kaotasid Riski-mängus? Selle taga on vene häkkerid. Bensiin on liiga kallis? See on vene häkkerite süü. Sa ei pääsenud ajutiselt Facebookile ligi? Vene häkkerite tegu. Trump, Le Pen või Salvini võidavad valimised? See on vene häkkerite teene," kirjutas Põhjaliiga liider.

Oma Facebooki-postituse lõpetas Salvini iroonilise üleskutsega jätta vaatamata praegu San Remos toimuv laulufestival, kuna selle tulemused on vene häkkerite poolt ette paika pandud. „Elagu vene häkkerid!" järeldas Itaalia poliitik.

Enne seda teatas samal reedel Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova Itaalia teabeagentuurile Ansa, et mitte mingisuguseid fakte, mis usutavalt kinnitaks Venemaa osalust küberrünnakutes Itaalia välisministeeriumile, olemas ei ole.

Häkeri näokate
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eelnevalt oli ta juba kommenteerinud samalaadseid süüdistusi Kanada, Norra, Suurbritannia, Madalmaade, Tšehhi ja Eesti poolt. Zahharova sõnul sarnaneb toimuv USA lahkunud administratsiooni poolt korraldatud häppeningiga, ainult et vaevalt küll Venemaal sedavõrd palju häkkereid leidub.

Teine Itaalia agentuur Askanews vahendas Venemaa välisministeeriumi anonüümse esindaja sõnad, kus ta nimetas Guardiani artiklit „tavaliseks eksitusinfoks", märkides, et juhul, kui Itaalial on konkreetseid andmeid väidetavatest rünnakutest, siis on Venemaa valmis koostööd tegema.

Läänes on Venemaad juba korduvalt süüdistatud küberrünnakutes osalemises. Nii teatas Ameerika Ühendriikide luureteenistus oktoobris, et USA valimissüsteemi tabanud küberrünnakute taga olid vene häkkerid, kusjuures nad olevat tegutsenud otseselt Moskva korraldusel. Mingeid tõendeid selle kohta ei ole USA võimud kordagi esitanud. Kremlis nimetati neid süüdistusi „täiesti alusetuteks".

Tagid:
sarkasm, küberrünnak, opositsioon, The Guardian, Välisministeerium, Matteo Salvini, Itaalia, Venemaa

Peamised teemad