14:36 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
1901

Neljapäeval kohtuvad Aserbaidžaanis USA staabiülemate ühendkomitee juht kindral Joe Dunford ja tema Vene ametivend kindral Valeri Gerassimov

TALLINN, 16. veebruar — Sputnik. Washington teeb Moskvaga koostööd vaid juhul, kui see on USA huvides, ütles Ühendriikide välisminister neljapäeval pärast kohtumist Vene välisministriga.

"Ühendriigid kaaluvad Venemaaga koos töötamist siis, kui leiame valdkondi praktiliseks koostööks, mis on kasulikud Ameerika rahvale," ütles Rex Tillerson pärast esimest kohtumist oma ametivenna Sergei Lavroviga.

"Seal, kus me ei näe silmast silma, seisavad Ühendriigid Ameerika ja selle liitlaste huvide ja väärtuste eest," ütles Tillerson G20 välisministrite kohtumise kõrvalt.

Tillerson ärgitas Venemaad täitma Minski relvarahuleppes võetud kohustusi. "Ajal, mil me otsime uut ühispinda, ootame, et Venemaa austab Minski lepetes võetud kohustusi ning töötab Ukraina vägivalla deseskaleerimise nimel," ütles ta.

Venemaa välisministri sõnul leppis ta neljapäeval oma USA ametivennaga kokku, et edasi tuleb liikuda valdkondades, kus USA ja Venemaa huvid kattuvad.

"Ilmselgelt ei saa me lahendada kõiki probleeme…, kuid meil on ühine arusaam, et seal, kus meie huvid kattuvad, ja selliseid valdkondi on palju, peame edasi liikuma," ütles Sergei Lavrov pärast esimest kohtumist Rex Tillersoniga.

Lavrov lisas, et kohtumisel sanktsioone ei arutatud.

USA kaitseminister James Mattis ütles neljapäeval NATO kaitseministrite kohtumise kõrvalt, et USA pole valmis sõjaliseks koostööks Venemaaga, kuid Washington jätkab ühispinna otsinguid poliitilisi kanaleid pidi.

Samas kohtuvad neljapäeval Aserbaidžaanis USA staabiülemate ühendkomitee juht kindral Joe Dunford ja tema Vene ametivend kindral Valeri Gerassimov. Tegemist on kahe riigi kõrgete sõjaväelaste esimese kohtumisega pärast president Donald Trumpi ametissevannutamist 20. jaanuaril.

Tagid:
koostöö, kaitseminister, välisminister, Lavrov, Rex Tillerson, Sergei Lavrov, USA, Venemaa

Peamised teemad