07:46 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
Saksa kantsler Angela Merkel rõhutas riikide koostöö tähtsust

Merkel rõhutab rahvusvahelise koostöö tähtsust

© Sputnik / Алексей Витвицкий
Välisuudised
lühendatud link
1130

Saksa kantsler Angela Merkel rõhutas laupäeval Müncheni julgeolekukonverentsil riikide koostöö tähtsust ning ütles, et paljurahvuselised ühendused nagu Euroopa Liit, NATO ja ÜRO peavad jääma ning tugevnema

TALLINN, 18. veebruar — Sputnik. Merkel hoiatas riike individualismi eest, mille kartmiseks annab alust USA uue presidendi Donald Trumpi loosung "Ameerika esikohale", vahendas BNS.

Merkeli sõnul saab olukorras, kus "meie ees seisavad kujuteldamatud väljakutsed" kas tegutseda üheskoos või taanduda individualismi. "Mina loodan, et me leiame ühise positsiooni," sõnas Merkel.

Koostöö tugevdab kõiki, rõhutas Saksa kantsler, kuid lisas: "Me peame aru saama, et multilateraalsetest struktuuridest igal poole ei piisa."

"Ma olen kindlalt veendunud, et meie ühiste rahvusvaheliste multilateraalsete struktuuride eest tasub võidelda, aga me peame neid paljuski paremaks muutma," ütles Merkel konverentsikülalistele, kelle hulgas oli ka USA asepresident Mike Pence.

Pence kavatseb oma esinemises liitlasi USA välispoliitika suhtes rahustada ja selgitada, mida tähendab Trumpi soov Ameerika esikohale seada.

Töö Minski lepete kallal peab jätkuma

Donbassis kestva relvarahu saavutamiseks tuleb jätkata tööd nn Normandia formaadis, ütles Saksa kantsler julgeolekukonverentsil.

"Kahjuks ei ole kõiki Minski lepete sätteid täidetud, aga töö käib ja me peame seda tööd jätkama. Peame saavutama kestva relvarahu," ütles Merkel.

Ta rõhutas Minski lepetest kinnipidamise tähtsust ja ütles, et need jäävad Ukraina konflikti lahenduse aluseks.

USA asepresident lubas, et Ühendriigid panevad Venemaa kandma vastutust Minski lepete täitmise ja eriti Donbassi konflikti deeskaleerimise eest.

Pence rõhutas, et Venemaa peab Minski leppeid täitma, et Ida-Ukraina konfliktile oleks võimalik lahendus leida. "Ja ma tahan öelda, et USA nõuab ka edasipidi Venemaalt oma kohustuste täitmist," lisas Pence.

Moskva on pettunud USA asepresidendi Mike Pence'i avalduses Venemaa vastutusest Minski lepete täitmise eest, ütles Venemaa föderatsiooninõukogu rahvusvaheliste suhete komisjoni esimees Konstantin Kossatšov. 

"Seisukoht, mida korrati äsja Michael Pence'i avalduses ja mille järgi kannab Venemaa ainsana vastutust Minski lepete täitmise eest, on pettumus," ütles Kossatšov Müncheni julgeolekukonverentsil ajakirjanikele.

"Me ootame ameeriklastelt selles küsimuses palju tõsisemat ja konstruktiivsemat seisukohta," ütles Kossatšov. Tema sõnul ei ole Pence'i avaldus Ukraina kohta "adekvaatne hinnang olukorrale ega aita rahumeelse lahenduse protsessile kuidagi kaasa".

Tagid:
koostöö, rahvusvaheline, julgeolekukonverents, NATO, ÜRO, EL, Angela Merkel, München, Saksamaa

Peamised teemad