07:45 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
Vene välisminister Sergei Lavrov

Lavrov kutsus kasutusele võtma Lääne-järgset maailmakorda

© Sputnik / Григорий Сысоев
Välisuudised
lühendatud link
4533

Vene välisminister Sergei Lavrov kutsus laupäeval Müncheni julgeolekukonverentsil lõpetama sellise maailmakorra kasutamise, mis tugineb Lääne domineerimisele ning ütles, et Moskva tahab luua Ühendriikidega "pragmaatilised" suhted

TALLINN, 18. veebruar — Sputnik. Lavrov kõneles veidi pärast USA asepresidenti Mike Pence'i, kes ütles kuulajaile, et Washington jääb "vääramatult" täitma oma kohustusi NATO-s. Lavrovi sõnul on möödas ajad, mil Lääs ütles, kuidas asjad peavad käima ning nimetas NATO-t külma sõja igandiks.

"Ma loodan, et (maailm) valib demokraatliku maailmakorra — Lääne-järgse — milles iga riiki defineeritakse selle suveräänsuse järgi," vahendas BNS ministri sõnu. 

Lavrov lisas, et Moskva tahab Washingtoniga suhteid, mis oleksid "pragmaatilised ning tugineksid vastastikusele austusele ja üleilmse stabiilsuse eest vastutamise tunnistamisele".

Lavrovi sõnul ei ole kaks suurriiki kunagi olnud otseses sõjalises konfliktis. Ta märkis, et "tegelikult" on tegemist väga lähedaste naabritega teispool Beringi väina.

Venemaa soovib näha "heanaaberlike suhete ühist ruumi", mis ulatuks Vancouverist Vladivostokini, lisas Lavrov.

Minister ei pea õigeks Korea poolsaare sõjalist taristut suurendada

Vene välisminister osutas Müncheni julgeolekukonverentsil Lõuna-Korea ametivenna Yun Byung-sega kohtudes vajadusele loobuda Korea poolsaare sõjalise taristu suurendamisest.

Vene välisministeeriumi teatel keskendus vestlus olukorrale Korea poolsaarel ja Kirde-Aasias.

"Pooled väljendasid ühist muret pingete süvenemise üle regioonis. Selles kontekstis osutas Vene pool alternatiivi puudumisele piirkonna sõjalise infrasktruktuuri suurendamise ja olemasolevate probleemide jõuga lahendamise poliitikast loobumisele, et otsida ühiselt võimalusi lahendada probleeme poliitiliste ja diplomaatiliste vahenditega ning vähendada pingeid Kirde-Aasias," vahendas välisministeerium.

Arutati ka "kahe riigi suhteid 2016. aasta Vladivostoki kohtumise kokkulepete valguses".

Samal teemal

Pence: Trump ei tagane kohustustest NATO-s
Merkel rõhutab rahvusvahelise koostöö tähtsust
Saksa kaitseminister: Leedu väärib NATO kaitset
Tagid:
lääne-järgne, maailmakord, julgeolekukonverents, pragmatism, Välisministeerium, NATO, Sergei Lavrov, München, Lääs, Saksamaa

Peamised teemad