12:20 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Paraku ei juhtunud laupäeva õhtul Rootsi midagi ebatavalist

Midagi on Trump küll suitsetanud

© Sputnik / Вадим Анцупов
Välisuudised
lühendatud link
10721

Rootsis murtakse pead Trumpi väite üle terrorirünnakust

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Rootsi avalikkuses murti pühapäeval pead USA presidendi Donald Trumpi läinudõhtuse väite üle terrorirünnakust Skandinaavia riigis, vahendas uudisteportaal The Local.

"Kui te vaatate seda, mis juhtus eelmisel õhtul Rootsis — Rootsis! Kes seda usuks? Rootsis!" ütles Trump laupäeva õhtul toetajatele kampaania stiilis üritusel Floridas.

Trump mainis enne Rootsi-teemalisi märkusi ilmselt terrorirünnakutele viidates Saksamaal, Pariisis, Brüsselis ja Nice´is toimunut, edastas BNS.

Paraku ei juhtunud laupäeva õhtul Rootsi midagi ebatavalist ning Rootsi valitsus, poliitikud ning ühiskond laiemalt on Ühendriikide riigipea märkustest hämmingus.

Rootsi välisministeeriumi pressiesindaja Catarina Axelsson ütles, et valitsus ei ole teadlik "terrorismiga seotud suurtest vahejuhtumitest". Julgeolekupolitsei Säpo teatas, et tal pole põhjust terroriohu taset muuta.

"Pole juhtunud midagi, mis sunniks meid seda taset tõstma," ütles Säpo pressiesindaja Karl Melin.

"Rootsi? Terrorirünnak? Mida on ta küll suitsetanud? Õhus on rohkelt küsimusi," säutsus Rootsi eksvälisminister Carl Bildt Trumpi sõnavõtu järel Twitteris.

USA presidendi märkustele sai rootslaste seas sotsiaalmeedias osaks tormiline vastukaja. #LastNightInSweden muutus sotsiaalvõrgustikes kiiresti üheks populaarsemaks teemaviiteks.

Mitu Rootsi meediaväljaannet spekuleeris, et Trumpi märkused võisid olla ajendatud telekanali Fox News usutlusest filmirežissöör Ami Horowitziga, kes väidab, et Rootsi üritab kinni mätsida immigratsiooniga seotud probleeme.Rootsi saatkond Washingtonis reageeris Twitteris USA presidendi Donald Trumpi säutsule, milles too täpsustas, mida ta mõtles oma Rootsi-kommentaariga.

Saatkond ütles oma säutsus, et ootab võimalust teavitada USA administratsiooni Rootsi migratsiooni- ja tagasisaatmispoliitikast.

Trump täpsustas varem pühapäeval Twitteris, et tema nädalavahetuse kommentaar Rootsi kohta viitas uudistekanalis Fox News näidatud saatele.

"Kui te vaatate seda, mis juhtus eelmisel õhtul Rootsis — Rootsis! Kes seda usuks? Rootsis! Nad võtsid vastu suure arvu inimesi. Nad on silmitsi probleemidega, mida nad ei pidanud kunagi võimalikuks," ütles Trump laupäeva õhtul toetajatele kampaania stiilis üritusel Floridas.

Tagid:
terrorirünnak, Säpo, politsei, Trump, Donald Trump, Rootsi, USA

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  19
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  7