05:26 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Самолет Airbus A330

Melbourne'i lennuõnnetuses hukkusid kõik viis pardalolnut

© Sputnik / Максим Блинов
Välisuudised
lühendatud link
1720

Austraalias sööstis teisipäeva hommikul Melbourne'i lähistel asuvasse ostukeskusse kerglennuk viie inimesega pardal ning plahvatas, kõrge politseiametniku sõnul ei pääsenud ükski lennukis viibinud inimestest eluga

TALLINN, 21. veebruar — Sputnik. "Lennukis oli viis [inimest] ja näib, et keegi ei elanud õnnetust üle," ütles Victoria osariigi politsei asejuht Stephen Leane.

Osariigi valitsusjuht Daniel Andrews ütles, et tegemist on osariigi rängima lennuõnnetusega kolme aastakümne jooksul, vahendas BNS.

Osariigi politseiminister Lisa Neville ütles varem ajakirjanikele, et tšarterreisi teenindanud kerglennuk sõitis sisse DFO-sse (Direct Factory Outlet) Melbourne'i eeslinnas Essendon Fieldsis.

Kahemootoriline Beechcraft-tüüpi lennuk Super King Air sõitis vahetult pärast õhkutõusmiskatset Essendoni lennujaama kõrval asuvasse ostukeskusesse, mille avamiseni oli Neville'i sõnul jäänud vaid kolmveerand tundi.

Lennuk oli Melbourne'i põhjaosas asuvast Essendonist teel ligi tunnise lennureisi kaugusel lõunas asuvale Kuningasaarele. Essendoni lennujaam on Melbourne'i suuruselt teine lennujaam.

Hommikusest telepildist võis näha söestunud lennukivrakki, leeke ja tugevaid kahjustusi nii ostukeskuses kui kõrvalasuvatel hoonetel.

Õnnetuspaigalt tõusis taevasse paks suitsusammas, pealtnägijad rääkisid mitmest plahvatusest.

Suurt keskust tervikuna veel ei avata lähima tunni jooksul. Ametnike sõnul ei saanud ükski inimene hoones sees viga.

"Ka maanteel on lennukitükke," ütles Neville ja lisas, et lennukivrakk jäi pidama veidi maad enne tiheda hommikuse liiklusega maanteed.

Raadiojaamale ABC helistas varem end Jasoniks kutsunud taksojuht, kes nägi "tohutut tulekera", kui lennuk hoonet rammis.

"Tundsin kuumust läbi taksoakna ja siis põrkas ratas — see nägi välja nagu lennukiratas — mööda teed ning tabas takso esiosa, kui me möödusime," ütles ta.

Victoria politseiülem Mick Frewen ütles, et juurdlus keskendub "katastroofilisele mootoririkkele", mida piloot jõudis enne õnnetust raadio teel öelda. Frewen lisas, et piloot edastas ka Mayday-kutsungi, enne kui lennuk ostukeskuse tagumises osas paiknevasse kaubaladude ossa sööstis.

Sündmuskohal oli arvukalt politseinikke ja parameedikuid ning tuletõrjujad kustutasid leeke.

Melbourne'i tuletõrjeülem Paul Stacchino säutsus Twitteris, et "üle 60 tuletõrjuja on teinud ränka tööd, et tuli kontrolli alla saada. Meeskonnad jäävad veel mõneks ajaks sündmuskohale".

Austraalia transpordiohutusameti teatel on sündmuskohal ka nende uurijad.

Essendon Fieldsi lennujaam on suletud ning kogu liiklus suunati ümber Melbourne'i kahele teisele suurele lennuväljale Tullamarine'is ja Avalonis.

Tagid:
ostukeskus, kerglennuk, hukkunud, lennukatastroof, Melbourne, Austraalia

Peamised teemad