15:43 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Lõputu Brexit (82)
2030

Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise arve tuleb "päris kopsakas", hoiatas Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teisipäeval

TALLINN, 21. veebruar — Sputnik. "Brittidelt oodatakse endale võetud kohustuste täitmist. Ja sestap tuleb arve, kui nüüd pisut labaselt öelda, päris kopsakas," lausus Juncker Brüsselis Belgia parlamendis, vahendas BNS.

Briti peaminister Theresa May on lubanud käivitada Brexiti-läbirääkimised hiljemalt märtsi lõpuks.

"Need on rasked kõnelused, mis võtavad aastaid, et leppida kokku lahkumistingimustes ning Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu tulevaste suhete struktuuris," ütles Juncker.

Ta soovitas brittidel teadmiseks võtta, ehkki ilmselt nad juba teavad seda, et allahindlust ei tehta ja kuludeta nad ei pääse.

EL-i allikate sõnul võib Brüssel esitada Ühendkuningriigile kuni 60 miljardi eurose arve ühenduse eelarve asjus antud lubaduste katteks.

Euroopa Komisjon on seni keeldunud arvudest rääkimast.

"Me peame lahendama selle küsimuse mitte vihaga südames, vaid teadmisega, et manner võlgneb Suurbritanniale palju, kuid me ei tohiks ka naiivsed olla."

Briti Brexiti-minister loodab heldet välismaalaste lepet EL-iga

Leedut väisav Suurbritannia Brexiti-minister David Davis, kes vastutab Euroopa Liidust lahkumise üle peetavate läbirääkimiste eest, ütles teisipäeval, et loodab heldele kokkuleppele Suurbritannias elavate EL-i kodanike õiguste osas pärast Brexitit.

"Me tahaksime näha heldet lepet, kui rääkida nende õigusest jääda ja suhtumist nendesse, nagu me tahaksime näha ka heldet kokkulepet Suurbritannia alamate suhtes EL-is," ütles Davis ajakirjanikele pärast kohtumist Leedu peaministri Saulius Skvernelisega.

Davise sõnutsi püüti arutada välimaalaste õigusi pärast Brexitit ka varem, kuid mõne EL-i riigi esindajad ei soovinud seda teha, kuna Suurbritannia ei ole Brexitit veel ametlikult algatanud.

Davis märkis, et see küsimus tuleb läbirääkimiste alates kiiresti lahendada, "et inimesed ei muretseks oma tuleviku pärast".

"Taotleme kõigi jaoks soodsat tulemust," ütles minister.

Arvatakse, et vähemalt 1,2 miljonit Suurbritannia kodanikku elab ja töötab praegu EL-is.

Teema:
Lõputu Brexit (82)
Tagid:
kulud, kopsakas, arve, Brexit, Jean-Claude Juncker, Suurbritannia, EL

Peamised teemad