12:17 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Kreml vastas Tšurkini surma puudutava Julgeolekunõukogu avalduse blokeerimisele Kiievi poolt

„Olgu Jumal neile kohtumõistjaks"

© Sputnik / Наталья Селиверстова
Välisuudised
lühendatud link
52 0 0

Kreml vastas Tšurkini surma puudutava Julgeolekunõukogu avalduse blokeerimisele Kiievi poolt

TALLINN, 21. veebruar — Sputnik. Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov teatas ajakirjanikele, et Ukraina käitumine, tõkestades Vitali Tšurkini surma puudutava avalduse vastuvõtmise, ei ole Venemaa diplomaatiat tabanud tohutu kaotuse taustal kuigivõrd tähtis, vahendas RIA Novosti.

„Uudis on tõeliselt traagiline. Te teate, et president Putin avaldas kaastunnet suursaadik Tšurkini sugulastele ja lähedastele ning kogu välisministeeriumi kollektiivile. Tegemist on tõesti suure kaotusega. Selle kaotuse taustal ei ole meie Ukraina ametivendade käitumise kohta — olgu Jumal neile kohtumõistjaks — siin nähtavasti midagi öelda. Ja see polegi eriti tähtis selle kaotuse taustal, mis on tabanud Vene diplomaatiat," ütles Peskov.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris Ukraina otsust mitte teha avaldust seoses Vitali Tšurkini surmaga.

"Ukraina tõkestas ÜRO Julgeolekunõukogu esimehelt Tšurkinile pühendatud avalduse vastuvõtmise. Selles seisnebki kogu praegune Ukraina "võim": midagi head nad teha ei suuda, ainult rikuvad kõik kõigi jaoks ära, sealhulgas ka enda jaoks," kirjutas Zahharova oma Facebooki-lehel.

Venemaa alaline esindaja ÜRO-s Vitali Tšurkin suri eile New Yorgis, teisipäeval oleks ta saanud 65-aastaseks. ÜRO Julgeolekunõukogu eesistuja Ukraina langetas otsuse jätta avaldus seoses tema surmaga tegemata.

Tagid:
käitumine, kaotus, tõkestamine, ÜRO Julgeolekunõukogu, Kreml, Vitali Tšurkin, Dmitri Peskov, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  19
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  7