22:26 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Välisuudised
lühendatud link
7523

Valgevene kaitseminister Andrei Ravkov kommenteeris väiteid suure hulga Venemaa lahingutehnika ümberpaigutamisest Valgevene territooriumile õppuste Zapad 2017 raames, nimetades neid „üksikute „ekspertide" hüsteeriaks"

TALLINN, 23. veebruar — Sputnik. Valgevene ja Venemaa relvajõudude strateegilised ühisõppused Zapad 2017 (Lääs 2017 — toim.) toimuvad septembris üheaegselt mitmel polügoonil. Leedu president Dalia Grybauskaitė on väitnud, justnagu toimuks nende õppuste käigus "demonstratiivne ettevalmistus sõjaks Läänega", teatab Valgevene Sputnik.

„Viimasel ajal üksikute „ekspertide" poolt õhutatav hüsteeria sel teemal, nagu tähendaks need Valgevene võimalikku okupeerimist Vene vägede poolt, ei kujuta endast midagi muud kui mõnede marginaalsete struktuuride katset teenida poliitilisi dividende ja tõsta oma reitingut Valgevene-Venemaa vastastikuste suhete ekspluateerimise arvel," vahendab agentuur Ravkovi sõnu intervjuust väljaandele SB. Belarus Segodnja.

Ravkov tuletas meelde, et kahe riigi presidentide otsusel toimuvad õppused Zapad kord kahe aasta tagant, vaheldumisi Valgevenes ja Venemaal. Ta rõhutas, et Venemaa on strateegiline liitlane, kellega koos Valgevene rajab ühist kaitsetaristut ja eelseisvad manöövrid on üheks ühise grupeeringu ettevalmistuse vormiks.

Minister nimetas Valgevene ja Venemaa sõjalist kooostööd „üheks arenguvedureist" kahe riigi vahelistes suhetes ja märkis, et just selles valdkonnas on saavutatud see tase vastastikuses koostöös, „mis kahe vennasrahva vahel peabki olema".

Oht Valgevene suveräänsusele õppuste Zapad 2017 puhul ei pea paika, kinnitas Ravkov. Tema sõnul töötatakse õppuste kava, nende läbiviimise piirkonnad, kõik vägede liikumised välja koos ja kooskõlastatult Valgevene poolega.

„Ei ole ohtu ka lääneriikidele, kuna õppustel on kaitseiseloom, need ei ole suunatud kolmandate riikide vastu ja lahendavad ainult strateegilist heidutust kätkevaid ülesandeid," ütles minister. Ta lisas, et õppuste läbiviimisel tagab Valgevene avatuse partneritele ja edastab teavet avalikkusele.

Tagid:
hüsteeria, ühisõppused, lahingumasinad, Zapad-2017, kaitseministeerium, Andrei Ravkov, Dalia Grybauskaitė, Valgevene, Venemaa

Peamised teemad