03:01 21. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB74.0532
Lennujaam Valgevene pealinnas Minskis

Minsk kritiseeris EL-i otsust pikendada sanktsioone

© Sputnik / Виктор Толочко
Välisuudised
lühendatud link
1404

Euroopa Liidu otsus pikendada Valgevenele kehtestatud piiranguid pole kooskõlas koostöö arendamise vaimuga ja Minsk loodab, et Brüssel jätab Valgevene "survestamise" poliitika minevikku, teatas teisipäeval Valgevene välisministeerium

TALLINN, 28. veebruar — Sputnik. "Me lähtume sellest, et piirangud on ebaõiglased ja tulutud. Meie riigile jäänud piirangute, relvaembargo ja nelja füüsilise isiku suhtes kehtivate sanktsioonide pikendamine järjekordseks aastaks ei vasta Valgevene ja EL suhete arendamise vaimule," ütles ministeeriumi pressisekretär Dzmitrõi Mirontšik, kui tal paluti kommenteerida EL-i esmaspäeval langetatud otsust, vahendas BNS.

"Lubades laskesuusatamise varustuse tarnimise Valgevenesse, kõrvaldas EL vaid osaliselt vasturääkivuse oma relvaembargos. Kuid kestev keeld kehtib endiselt kaupadele, millel ei ole mingit seost EL kuulutatavate eesmärkidega," märkis Mirontšik.

"Arvestame, et EL soodsale sammule osa piirangute tühistamisel järgnevad otsustavamad meetmed, mis jätavad surve Valgevenele, EL vastutustundlikule partnerile lõplikult minevikku," kirjutas Mirontšik.

Ta rõhutas niisamuti, et Valgevene jätkab koostööd EL-iga piirangute täielikuks kõrvaldamiseks.

Teadupoolest pikendas EL aasta võrra mõningaid Valgevenele kehtestatud sanktsioone.

Tagid:
pikendamine, kriitika, sanktsioonid, Välisministeerium, Dzmitrõi Mirontšik, Minsk, Valgevene, EL

Peamised teemad